×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Marģers, Anastasija
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
18. aprīlis, 2012
Drukāt

Vīrieti apcietina par savas mazgadīgās meitas izvarošanu

meitene_zem_kastana

Rīgas policija aizturējusi un tiesa apcietinājusi vīrieti, kurš tiek turēts aizdomās par savas mazgadīgās meitas izvarošanu. Meitenei iestājusies grūtniecība, un viņa dzemdēs bērnu, jo taisīt abortu jau ir par vēlu.

Kā aģentūru LETA informēja Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes preses pārstāvis Toms Sadovskis, šā gada 1.martā vienā no Rīgas policijas iecirkņiem tika sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 159.panta 3.daļas par mazgadīgas personas izvarošanu.

Policijas rīcībā bija ziņas, ka ir izvarota 13 gadus veca meitene. Patlaban cietušajai jau ir 14 gadi.

Uz aizdomu pamata par šo noziedzīgo nodarījumu policija aizturēja meitenes tēvu. Vēlāk tiesa vīrieti apcietināja.

Meitenei pēc izvarošanas tika konstatēta grūtniecība.

Policijā turpinās izmeklēšana un sīkāka informācija netiek izpausta.

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas preses sekretāre Dace Kārkliņa aģentūrai LETA pastāstīja, ka februāra beigās slimnīcā vērsās kāda 14 gadus veca grūtniece, kura vēlējās pārtraukt savu grūtniecību. Meitenei bija arī vecāku piekrišana, kas šādos gadījumos nepieciešama.

Pārbaudot meiteni, mediķi konstatēja, ka grūtniecība viņai iestājusies vairāk nekā pirms 12 nedēļām, taču saskaņā ar normatīvajiem aktiem abortu drīkst taisīt tikai līdz 12.nedēļai. Ņemot vērā minēto, bērns tika saglabāts.

Meitene mediķiem apgalvoja, ka viņu izvarojis tēvs, tāpēc slimnīcas personāls par šo gadījumu informēja policiju un bāriņtiesu, kā arī meitenei tika sniegtas slimnīcas psihologa konsultācijas. Pēc tam viņa no ārstniecības iestādes tika izrakstīta.

Kārkliņa aģentūrai LETA piebilda, ka patlaban slimnīca gaida vēl kādu 14 gadus vecu meiteni, kurai arī esot iestājusies grūtniecība pēc tam, kad viņu izvarojis tēvs. Par šo gadījumu slimnīcu informējis krīzes centra personāls, kas apgalvojis, ka konkrēto meiteni mediķi vēl neesot apskatījuši.

Policijas rīcībā gan pagaidām nav nekādas informācijas par šo otru gadījumu, pastāstīja Sadovskis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+