Mobilā versija
Brīdinājums +7.7°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
6. marts, 2015
Drukāt

Par ko rakstīja latviešu avīzes pirms simts gadiem – 1915. gada 6. martā

Foto - LETAFoto - LETA

“Jaunās Latviešu Avīzes”

Bārta. Vietu pārdēvēšana. Pasta un telegrāfa virs­valde pārkrustījuse Bārtas un Rucavas pasta un telegrāfa nodaļas jeb kā viņas oficiāli sauca “Niederbartau” un “Rucau” par “Nīderbārtava” un “Rucava”. Ko tāda pārgrozīšana nozīmē, kad vācu nosaukumam pieliek krievu galotni, bet pašu nosaukumu atstāj negrozītu, paliek neuzminama mīkla. Bet to nu gan droši var teikt, ka, katrai iestādei pārgrozot vietu nosaukumus pēc savas garšas, izcelsies mūsu “brīnumu zemē” beidzot tādas pat jukas kā citureiz pie Bābeles torņa.

“Ņevas Viļņi”

Vec-Salace. Līdzeklis pagasta parādu piedzīšanai. Pie mums ir lielāks vairums nodokļu maksātāju parādnieku, starp tiem bij arī daži turīgāku gruntnieku dēli. Parādus piedzīt no viņiem nekad nebij iespējams: tie katru reizi atsaucās, ka viņiem nekā neesot. Priekš kādām nedēļām, kad vajadzēja braucējus no pagasta dotiem kara vezumnieku zirgiem līdzi, vietnieku pulks starp citu nolēma: par braucējiem sūtīt no pagasta tos spēka vīrus, kuri vislielākie nodokļu parādnieki (saprotams, tos, kas stāvēja attiecīgā šķirā). Šis nolēmums stipri vilka: paviršie un kūtrie nodokļu maksātāji tūliņ samaksāja tādas parādu summas, kuras, var teikt, ilgākus gadus stāvot, bij “norūsējušas”. Labs āķis!

“Rīgas Ziņas”

Roņi lielā skaitā parādījušies Rīgas jūras līcī. Piekrastu iedzīvotāji uz tiem sarīko izdevīgas medības.

Pievienot komentāru

Pasniegtas Baltijas Asamblejas balvasProfesore Maija Dambrova no Latvijas ceturtdien, 27.oktobrī, svinīgā ceremonijā kultūras pilī Ziemeļblāzma saņēma Baltijas Asamblejas (BA) balvu zinātnē, kas piešķirta par zinātnisko darbu enerģijas metabolisma jomā, kā arī ieguldījumu preparāta "Mildronāts" darbības mehānismu izpētē.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+