×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
21. marts, 2014
Drukāt

“Visa” un “MasterCard” aptur Krievijas “SMP Bank” izdoto karšu apkalpošanu (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Starptautiskās maksājumu sistēmas “Visa” un “MasterCard” piektdien bloķējušas operācijas ar “SMP Bank” izdotajām kartēm, kuras dibinātāji ir ASV sankcijām pakļautie Krievijas miljardieri Arkādijs un Boriss Rotenbergi.

“Visas pārējās operācijas, ieskaitot noguldījumu izmaksu un maksājumu veikšanu, notiek bez jebkādiem ierobežojumiem. Tāpat neesam tikuši informēti par mūsu korespondentkontu apkalpošanas apturēšanu ārvalstīs vai kredītlīniju slēgšanu,” teikts bankas izplatītajā paziņojumā.

Latvijas Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) Komunikācijas daļas vadītāja Laima Auza aģentūru LETA informēja, ka “SMP Bank” ir Latvijā reģistrēta un strādā Latvijas jurisdikcijā, līdz ar to ASV sankcijas uz Latvijā strādājošo banku neattiecas.

FKTK seko līdzi situācijai un notikumu attīstībai pasaulē, kā arī ir ciešā saziņā ar “SMP Bank” vadību Latvijā. FKTK vērtē notikumu attīstības ietekmi un rīkosies atbilstoši situācijai.

Latvijā no 26 kredītiestādēm sešām ir Krievijas izcelsmes kapitāls, kas ir 7,1% no kopējā ārvalstu kapitāla Latvijas banku sektorā. “SMP Bank” Latvijā ir vienīgā Krievijas bankas meitasbanka Latvijā. “SMP Bank” vadība Latvijā ir apliecinājusi FKTK, ka tās maksājumu karšu sistēma Latvijā strādā.

Kā ziņots, reaģējot uz Maskavas lēmumu anektēt Ukrainai piederošo Krimas pussalu, ASV prezidents Baraks Obama ceturtdien paplašināja sankcijas pret Krieviju, tās attiecinot arī uz prezidentam Vladimiram Putinam tuvākajām aprindām. To vidū ir arī “SMP Bank” līdzīpašnieki brāļi Arkādijs un Boriss Rotenbergi.

“SMP Bank” ir Latvijas AS “SMP Bank” akciju kontrolpaketes turētāja, Arkādijs un Boriss Rotenbergi ir Latvijas “SMP Bank” padomes locekļi.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Ir sacīts: “Nav gudri riskēt lauvu raustīt aiz ūsām, īpaši jau – ja šādi atļaujas izpildīties noplukušu un histēriski smilkstot noslienājušos šakāļu bars.”

Draugiem Facebook Twitter Google+