×
Mobilā versija
+11.0°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
28. jūnijs, 2012
Drukāt

VISC Valsts pārbaudījumu departamenta direktori pazemina amatā

Foto - LETAFoto - LETA

Ar šā gada 1.jūliju Ingrīdu Kamarūti atbrīvos no Valsts izglītības satura centra (VISC) Valsts pārbaudījumu departamenta direktores pienākumu veikšanas un iecels par Valsts pārbaudījumu sagatavošanas nodaļas vadītāju, aģentūru LETA informēja VISC sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Ilgaža.

Šāds lēmums pieņemts pēc disciplinārlietas izmeklēšanas pret VISC Valsts pārbaudījumu departamenta direktori Kamarūti par 9.klases eksāmena angļu valodā nepareizas vērtēšanas skalas ievietošanu elektroniskajā saziņas vietnē ar izglītības iestādēm.

Disciplinārlietas gaitā ir konstatēts, ka laikā, kad tika ievietota kļūdainā vērtēšanas skala, minētā amatpersona atradās Saeimā Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēdē, lai informētu tās pārstāvjus par valsts pārbaudes darbu sesijas norisi, tāpēc nevarēja novērst minēto kļūdu.

Disciplinārlietā ir noskaidrota vainīgā persona, kura pieļāva kļūdainās vērtēšanas skalas ievietošanu; vainīgā persona ir saukta pie disciplināratbildības. Ņemot vērā, ka darbinieks VISC strādā ļoti neilgu laiku, par pieļauto kļūdu ir izteikts rājiens.

VISC neatkarīgi no disciplinārlietu lēmumiem ir nolēmis veikt Valsts pārbaudījumu departamenta reorganizāciju un papildināt iekšējās kārtības, kas nosaka valsts pārbaudes darbu sagatavošanas, piegādes, vērtēšanas un citus procesus.

Kā ziņots, šī gada 31.maijā VISC vadītājs Guntis Vasiļevskis Kamarūti atstādināja no amata uz dienesta izmeklēšanas laiku, jo nepieredzējuši VISC tehniskie darbinieki pieļāva kļūdu 9.klases angļu un krievu valodas eksāmena sagatavošanā – skolām izsūtīja nepareizu rezultātu aprēķināšanas tabulu, tāpēc visā valstī bija jāpārvērtē 9.klases svešvalodu eksāmena darbi.

Vasiļevskis skaidroja, ka šīs tehniskās kļūdas dēļ galvenokārt cietušas nelielās skolas, kur ir mazs skolēnu skaits un kurās skolotāji eksāmenu darbus izlabojuši jau eksāmena norises dienā. VISC esot apzinājis lielās skolas un noskaidrojis, ka tās darbus laboja jau pēc pareizajām tabulām.

Nebūšanas valsts pārbaudes darbos VISC vadītājs skaidroja ar to, ka pēc eksāmenu uzdevumu noplūdes VISC ir maksimāli ieguldījis līdzekļus drošības pasākumos, tādēļ ir samazināts to cilvēku skaits, kuri ir iesaistīti eksāmenu sagatavošanas procesā. Savukārt, samazinot iesaistīto skaitu, ir pasliktinājusies eksāmenu darbu kvalitāte.

Jau ziņots, ka Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētāja Ina Druviete (V) rosināja Vasiļevski izvērtēt VISC Valsts pārbaudījumu sagatavošanas nodaļas Valsts pārbaudījumu departamenta direktores Ingrīdas Kamarūtes atbilstību amatam, jo Druvietei par Kamarūtes darba stilu sūdzējušies vairāki pedagogi.

Arī izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis uzdeva IZM valsts sekretāra pienākumu izpildītājai Laumai Sīkai veikt plašāku VISC amatpersonu atbildības izvērtēšanu valsts pārbaudes darbu satura sagatavošanas procesa īstenošanā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+