Ekonomika
Īpašums

Visdārgāk sērijveida dzīvoklis Rīgā joprojām maksā Teikā0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: LETA/Ieva Čīka

Rīgas mikrorajonos sērijveida dzīvokļu cenas maijā turpināja palielināties – mēneša laikā tās pieauga par 0,3%, bet kopš 2019.gada sākuma sērijveida dzīvokļu cenas kopumā palielinājušās par 1,7%, teikts nekustamā īpašuma kompānijas “Arco Real Estate” sērijveida dzīvokļu tirgus jaunākajā pārskatā.

2019.gada maijā sērijveida dzīvokļu cenas, salīdzinot ar 2018.gada sākumu, pieaugušas par 6%, vidējai cenai sasniedzot 810 eiro par kvadrātmetru.

Vienlaikus cenas vidēji bija divas reizes zemākas nekā 2007.gada 1.jūlijā, kad neremontēta sērijveida dzīvokļa vidējā cena bija sasniegusi visu laiku augstāko atzīmi – 1620 eiro par kvadrātmetru.

Maijā sērijveida dzīvokļu vidējā cena palielinājās gandrīz visos Rīgas lielākajos mikrorajonos, tomēr pieaugums vairs nebija tik būtisks kā aprīlī. Divistabu dzīvokļu cenas maijā saglabājās nemainīgas, bet mazāku un lielāku dzīvokļu cenām bija tendence palielināties.

Dzīvokļu viena kvadrātmetra vidējās cenas lielākais pieaugums Rīgas mikrorajonos kopš 2019.gada sākuma bija Āgenskalnā – par 2,9%, taču arī citos Rīgas lielākajos mikrorajonos kopš gada sākuma cenas pieauga. Vismazākās izmaiņas gada pirmajos mēnešos bija Ķengaragā – tur kopš gada sākuma cenas pieauga par 0,6%.

2019.gada maijā visu dzīvokļu cenas, vērtējot pēc istabu skaita, nedaudz palielinājās.

Sērijveida dzīvokļu viena kvadrātmetra vidējā cena pieauga vienistabas (par 0,2%), trīsistabu (par 0,5%) un četristabu (par 0,5%) dzīvokļiem, bet divistabu dzīvokļiem maijā vidējā cena nemainījās.

Šā gada maijā visos lielākajos un populārākajos mikrorajonos, izņemot Bolderāju, cenas nedaudz palielinājās. Lielākais cenu pieaugums bija Ķengaragā un Ziepniekkalnā, kur cenas mēneša laikā palielinājās par 0,5%, savukārt Bolderājā cenas nemainījās.

Saistītie raksti
Sērijveida dzīvokļu augstākās cenas 2019.gada maijā saglabājās Teikā, kur viena kvadrātmetra vidējā cena palielinājās līdz 962 eiro par kvadrātmetru.

Zemākā viena kvadrātmetra vidējā cena maijā bija Bolderājā – 580 eiro par kvadrātmetru.

Maijā dārgākie dzīvokļi saglabājās 119. un 104. sērijas mājās, kurās cenas divistabu dzīvokļiem apmierinošā stāvoklī bija robežās no 45 000 eiro līdz 53 000 eiro atkarībā no atrašanās vietas. Savukārt lētākās bija lietuviešu projekta mājas, kur divistabu dzīvokļu cenu amplitūda bija no 27 000 eiro līdz 41 000 eiro, un Hruščova laika mājas, kurās cenas divistabu dzīvokļiem bija robežās no 25 000 eiro līdz 41 000 eiro atkarībā no mikrorajona.

LA.lv