×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
21. jūlijs, 2014
Drukāt

Visi pieci Latvijas skolēni no fizikas olimpiādes Kazahstānā atgriežas ar godalgām

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No 13. līdz 20. jūlijam Kazahstānas galvaspilsētā Astanā notika 45. Starptautiskā fizikas olimpiāde. Visi pieci skolēni, kas pārstāvēja Latviju, ir izcīnījuši godalgas: Rūdolfs Treilis (Rīgas 1. Valsts ģimnāzija), Luka Ivanovskis (Rīgas Zolitūdes ģimnāzija) un Sergejs Blakunovs (Dauvgavpils krievu vidusskola-licejs) saņēma bronzas medaļas, bet Artūrs Bērziņš un Dāvis Zavickis (abi no Rīgas 1. Valsts ģimnāzijas) – atzinības rakstus.

45. Starptautiskajā fizikas olimpiādē gandrīz četri simti skolēnu no 85 pasaules valstīm divās kārtās rādīja savu meistarību fizikas uzdevumu risināšanā. Teorijas kārtas uzdevumi pārbaudīja skolēnu prasmi pielietot fizikas likumus dažādās situācijās: piemēram, noteikt ziepju burbuļa svārstību frekvenci vai aprēķināt, kādos apstākļos veidojas rīta rasa. Savukārt eksperimentālajā kārtā skolēni izmantoja lāzerus, polarizatorus un fotodiodes, lai izpētītu gaismas dubultlaušanu dažādos materiālos un šķidrajos kristālos.

“Uzdevumi bija negaidīti grūti, pat salīdzinot ar iepriekšējo gadu olimpiādēm. Dažos punktos ļoti palīdzēja treniņos iepazītās idejas, bet vienā jautājumā pat sanāca pārsteigt labotājus, negaidītā ceļā nonākot līdz pareizai atbildei,” olimpiādi novērtēja divkārtējais bronza medaļas ieguvējs Sergejs Blakunovs.

Latvijas skolēnu izlasi uz Kazahstānu pavadīja Latvijas Universitātes pētnieki: docents Ģirts Barinovs un asociētais profesors Vjačeslavs Kaščejevs. Viņi veica uzdevumu tulkošanu latviešu valodā, kā arī pārbaudīja un aizstāvēja mūsu skolēnu risinājumus. Starptautiskajai olimpiādei skolēnus gatavoja LU Fizikas un matemātikas fakultātes mācībspēki un studenti, ceļu nodrošināja Valsts Izglītības un satura centrs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+