×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
4. augusts, 2016
Drukāt

Visi sliktie vienuviet. NEDĒĻAS FILMA: Pašnāvnieku vienība

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Viena no šīs vasaras visvairāk gaidītajām filmām – komikss «Pašnāvnieku vienība» – ir Holivudas atbilde pašas Holivudas superpelnošo supervaroņu cēlajiem darbiem, jo tās galvenie varoņi ir pasaules vislielākie ļaundari, kas, apvienoti valdības īpašā misijā, ir spiesti stāties pretī gandrīz 700 gadus vecai un nāvi sējošai raganai.

Ilga un ļoti mērķtiecīga publicitātes kampaņa «Pašnāvnieku vienībai» jau pasen kā piekarināja birku kā vienam no šīs vasaras «must see» ekrāna darbiem, taču diezin vai 2009. gada sākumā, kad vispār radās doma par šāda komiksa veidošanu, studijas «Warner Bros.» varenie nojauta, ka viņu ideja ne vien pārvērtīsies par dzīvotspējīgu un tiks realizēta, bet arī kļūs par turpinājuma iemeslu. Darbi jaunās filmas uzņemšanas laukumā sāksies jau nākamgad, un režisors Deivids Aijers jau izrādījis interesi diriģēt neliešu kompāniju vēl vienu reizi. Un tā nav pirmā reize, kad viņš, pateicoties kinokamerai, ieskatās likuma otrā pusē – Latvijā izrādītas gan viņa detektīvfilmas «Skarbie laiki» (debijas filma, 2006) un «Ielu karaļi» (2008) un policistu drāmu «Maiņas beigas» (2014), gan Otrā pasaules kara laika drāma «Niknais» (2014) ar Bredu Pitu galvenajā lomā, gan pēc viņa sarakstītajiem scenārijiem uzņemtās filmas «Treniņa diena» (2001) un «U-571» (2000), atklājot arī savu, jūras spēku karavīra, pieredzi. «Pašnāvnieku vienībā» no visa ir pa drusciņai, taču pāri visam – Holivudas pēdējo gadu tendence visu padarīt par vājprātīgas vardarbības pielietu notikumu ņirbēšanu, un šajā gadījumā vardarbības ir vairāk nekā saprašanas, jo filmā savākto varoņu kompānija nudien nav normāla – viņi visi ir psihopāti, sociopāti un citi -pāti, kuriem vieta aiz restēm vai – cilvēcei labākā gadījumā – sešas pēdas zem zemes.

Arī filmas tapšanai ir savs stāsts. Savulaik uz Džokera lomu bija piesaistīts Raiens Goslings. Viņš gan atteicās no studijas piedāvājuma, kurā ietilpa dalība vairākās filmās, un nu gan jāšaubās, vai viņš spētu pārtrumpot uzacis un visu citu, izņemot matus, noskuvušo Džaredu Leto, kurš kā Džokers ir krietni pārspējis gan Džeku Nikolsonu, gan Hītu Ledžeru un, pilnībā iejuzdamies sava varoņa ādā un viņa portretam dažas detaļas noskatīdams gan no šamaņiem, gan meksikāņu narkokarteļiem, biedējis kolēģus filmas uzņemšanas laikā. Arī Toms Hārdijs, kurš ar lielu nožēlu atteicās no šī projekta par labu Alehandro Gonzaleza Injaritu fimai «Cilvēks, kurš izdzīvoja», kas šogad pelnīto «Oskaru» nodrošināja Leonardo di Kaprio, bet Tomu Hārdiju pirmoreiz iekļāva «Oskara» nominantu sarakstā. Arī Džeiks Džilenhols piedāvājumu noraidījis, un viņa karjera, pēc aktiera paša izvēles, pēdējos gados ar klaju komerckino neiet paralēlās sliedēs, bet Amandas Voleres lomai studijas vadība apdomāja arī Opras Vinfrijas un Oktāvijas Spenseres kandidatūras (galu galā tā tika Violai Deivisai), bet Vila Smita tēlotajam Dedšotam tika piemēroti arī Breda Pita, Leonardo di Kaprio, Daniela Kreiga, Metjū Makonehija, Džonija Depa, Kolina Farela un citu grandu vaibsti.

«Pašnāvnieku vienība» ir stilīga, taču arī pārāk izstiepta, kaut arī saprotams, ka šāda megabudžeta projekta montāžas telpā bija grūti atstāt izteiksmīgās cīņas epizodes, kas apdullina visas maņas, taču tomēr paliek kā nemitīgi vizuļojošs fons, kad kadrā ienāk divas «Pašnāvnieku vienības» īstenās zvaigznes oskarotā Džareda Leto un Margo Robijas sniegumā. Viņu spēlētie nelieši ir tik pārliecinoši, ka bail, un abu harisma kārtējo reizi izdara to, ko nevajadzētu, – par varoni padara antivaroni, bet abu stāstu – par īstas mīlas apliecinājumu, uz kura fona pilnībā nobāl «Pašnāvnieku vienības» galvenie, tomēr garlaicīgie mīlnieki Flegs un Džūna.

 

UZZIŅA:

«Pašnāvnieku vienība»/»Suicide Squad»

ASV, 2016.

Režisors Deivids Aijers

Lomās: Vils Smits, Džareds Leto, Margo Robija, Viola Deivisa, Džoels Kinemens, Džejs Kortnijs, Džejs Hernandezs, Kara Delaviņa, Skots Īstvuds, Karena Fukuhara, Bens Afleks

No 5. augusta «Kino Citadele», «Cinamon», «Multikino»

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+