×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
10. decembris, 2012
Drukāt

Vislabākā dāvana Blaumanim (1)

blaumanis_ak_5

Ar sirsnīgu un kupli apmeklētu pasākumu sestdien Ērgļu saieta namā noslēdzās Rūdolfa Blaumaņa literārās prēmijas konkurss skolēniem, vidējo un speciālo mācību iestāžu audzēkņiem.

 

Konkursu jau astoto reizi rīkoja R. Blaumaņa memoriālmuzejs “Braki”, Ērgļu novada pašvaldība un biedrība “Rūdolfa Blaumaņa kultūrvēsturiskais mantojums”. Šis konkurss ir vislabākā dāvana Rūdolfam Blaumanim 150. dzimšanas dienā, ko pieminēsim 2013. gada 1. janvārī – tā skolēnu veikumu novērtēja žūrijas pārstāve rakstniece Inguna Bauere.

Žūrijas vērtējumam bija iesūtīti 222 darbi, autoru “ģeogrāfija” aptvēra visus Latvijas novadus. Atzinību saņēma vairāki desmiti jauno autoru, bet saturīgu un interesanti izklāstītu veikumu izrādījies tik daudz, ka šogad papildus citiem apbalvojumiem vēl ieviestas četras veicināšanas balvas, kuras pasniedza literatūrzinātniece Līvija Volkova.

1. vietu pamatskolu grupā, rakstot sacerējumu par tematu “Liels labums reti nāk bez liela grūtuma”, ieguva Praulienas pamatskolas 8. klases skolnieks Dāvids Siliņš, bet vidusskolu grupā līdera gods tika Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas 10. klases skolniekam Kristeram Zariņam par sacerējumu “Rūdolfa Blaumaņa veiksmes formula”.

Visi konkursa laureāti balvā saņēma arī tikko klajā nākušo grāmatu “Blaumaņu dzimtas līkloči”. Grāmatas kārtotāja un teksta autore – Braku muzeja vadītāja Zinta Saulīte, atbalstītāji – Ērgļu novada pašvaldība, uzņēmēji, Blaumaņu dzimtas pārstāvji. Izdevumam ir īpaši vērtīgs pielikums – Blaumaņu dzimtas koks.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

 1. Izdevumam ir īpaši vērtīgs pielikums – ! –

  …Кривое зеркало спакойной ночи малеши…

  …Seko mūsu lapai
  LA.lv
  Portāls http://www.la.lv piedāvā jaunāko informāciju un atspoguļo sabiedriski politiskās, ekonomiskās un kultūras norises Latvijā un pasaulē, īpaši orientējoties uz notikumiem Latvijas iekšpolitikā. Portāls piedāvā arī foto un video materiālus par aktuālajām norisēm Latvijā.
  2 790 cilvēki seko šai lapai…!…

  …”DZIN , DZIN” !…veiksmes formula”…!…

  …BET GARDAKOS KAMIELA GABALINUS MORANI CEP ZEM KUPLA KOKA SAKURTAJA UGUNSKURA . TA SAKAS ” MORANU GADA BEIGAM ” VELTITAS DZIRES.
  IZDEVNIECIBA ”DOMA” MASKAVA 1975 * SERGEJS KULIKS * APVARSNIS * KENIJAS SAFARI * RIGA ” ZINATNE” 1983 *…

  KRIETNI SAEDUSIES , VIRIESI UZAICINA ZEM KOKA SAVAS DRAUDZENES UN KOPA AR TAM LEKA AP UGUNSKURIEM UN NEVALDAMI LIKSMOJAS.

  KARAVIRS KLUST PAR VECAJO *

Draugiem Facebook Twitter Google+