×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
15. janvāris, 2013
Drukāt

Visvairāk uzticas skolām, baznīcai, radio un televīzijai

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas iedzīvotāji visvairāk uzticas skolām, baznīcai, radio un televīzijai, bet vismazāk – politiskajām partijām, valdībai un Saeimai, liecina pētījumu aģentūras TNS jaunākā Latvijas iedzīvotāju aptauja.

Pētījuma autori secina, ka līdz ar iedzīvotāju priekšstata par ekonomisko situāciju valstī uzlabošanos pieaug arī viņu uzticēšanās sabiedriskajām un valsts institūcijām, īpaši pašvaldībām, Latvijas Bankai, Ministru kabinetam un Saeimai. Tomēr uzticēšanās šīm institūcijām vēl nesasniedz tādu līmeni, kāds ir attiecībā pret tradicionālajiem uzticību raisošajiem līderiem – skolām, baznīcu, radio un televīziju.

Aptauja liecina, ka, līdzīgi kā 2011.gada maijā, arī 2012.gada oktobrī Latvijas iedzīvotāji visvairāk uzticas skolām – drīzāk vai pilnībā tām uzticas 79% iedzīvotāju, baznīcai – 61%, radio un televīzijai – 59% katrai no tām.

Vairāk nekā puse iedzīvotāju uzticas pašvaldībām – 54%, Latvijas armijai un policijai – 52% katrai. Nedaudz mazāk kā puse iedzīvotāju uzticas presei – 48%, Latvijas Bankai – 44%, Valsts prezidentam – arī 44%. Aptuveni trešā daļa uzticas valsts tiesu sistēmai – 38%, arodbiedrībām – 37% un Latvijas komercbankām – 32%.

Vismazāko uzticību bauda politiskās partijas – tām uzticas tikai 10% iedzīvotāju, bet neuzticas 84%, Saeima, kam uzticas 14%, bet neuzticas 80%, un Ministru kabinets, kam uzticas 18%, bet neuzticas 75%.

Viens no uzticēšanās institūcijām veidošanās elementiem ir cilvēki, ar kuriem iedzīvotāji mēdz apspriest aktuālos jautājumus, kā arī iestādes, kuru pārstāvju viedoklī viņi ieklausās un ņem vērā.

Attiecībā uz ekonomikas un finanšu jautājumiem Latvijas iedzīvotāji visbiežāk ieklausās un ņem vērā savu radu, draugu, paziņu vai kaimiņu viedokli – 53%.

Vairāk nekā trešā daļa iedzīvotāju kā viedokļu veidotājus par ekonomikas jautājumiem atzīst vietējās pašvaldības vadītājus (36%), Latvijas Banku (35%), premjerministru Valdi Dombrovski (35%), kā arī žurnālistus (33%). Vidēji piektā daļa Latvijas iedzīvotāju (25%) ņem vērā Latvijas komercbanku pārstāvju viedokli. Ar politiķu viedokli par aktuālajiem ekonomikas un finanšu jautājumiem rēķinās nedaudz vairāk kā desmitā daļa Latvijas iedzīvotāju (14%).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+