LETA

VK pārmet deputātiem neieinteresētību Rīgas ostas vadības atbildības vērtēšanā 0

Saeimas deputātu neierašanos uz Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēdi, kurā bija paredzēts runāt par Rīgas brīvostas pārvaldes amatpersonu disciplināratbildības izvērtēšanu, valsts kontroliere Elita Krūmiņa vērtē negatīvi.

Reklāma
Reklāma

 

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178
Lasīt citas ziņas

Komisijas priekšsēdētāja Elīna Siliņa kvoruma trūkuma dēļ šodien nolēma sēdi nesākt. Uz komisijas sēdi bija ieradušies deviņi no 19 deputātiem, līdz ar to sēdē nebija kvoruma.

Uz komisijas sēdi nebija atnākuši deputāti Arvils Ašeradens (V), Guntars Bilsēns (RP), Andrejs Klementjevs (SC), Kārlis Krēsliņš (VL-TB/LNNK), Jeļena Lazareva (SC), Aleksejs Loskutovs (V), Romāns Naudiņš (VL-TB/LNNK), Imants Parādnieks (VL-TB/LNNK), Aleksandrs Sakovskis (SC) un Inga Vanaga (RP), aģentūrai LETA apstiprināja komisijā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Bilsēns un Sakovskis gan bija informējuši komisiju, ka nevarēs ierasties, jo atradīsies komandējumā.

Siliņa publiski norādīja, ka deputātiem savā starpā ir jāpārrunā atbildība pret savu darbu. Viņa izteica nožēlu, ka komisijai nav mandāta izslēgt deputātus, ja viņi atsakās apmeklēt sēdes.

Deputāts Jānis Tutins (SC), kurš bija ieradies uz komisijas sēdi, izteica aicinājumu vērsties pie Saeimas frakciju vadītājiem, lai risinātu šo jautājumu. Attiecīgs lēmums gan sēdes laikā netika pieņemts.

“Ja nav Saeimas deputātu ieinteresētības šajā ļoti būtiskajā jautājumā, tad, manuprāt, tas ir ļoti bīstams signāls. Sabiedrības locekļiem to ir iespējams novērtēt un kā demokrātiskā valstī paust savu viedokli Saeimas vēlēšanās, izvērtējot, kuriem deputātiem šis jautājums liekas nebūtisks,” aģentūrai LETA sacīja Krūmiņa.

Viņa uzsvēra, ka šajā gadījumā runa ir par 40 miljonu latu nelietderīgu un nelikumīgu izlietošanu.

Kā ziņots, revīzijas gaitā Valsts kontrole ir konstatējusi, ka laika periodā no 2009. līdz 2011.gadam Rīgas brīvostā ir bijuši nelietderīgi un nelikumīgi tēriņi vairāk nekā 41 miljona latu apmērā. VK revīzijā tika secināts, ka Rīgas brīvostas pārvaldes finanšu līdzekļi 595 000 latu apmērā nelikumīgi tērēti gan darba samaksas noteikumiem neatbilstošām prēmijām, dāvanām un veselības apdrošināšanai valdes locekļiem, gan kļūdaini aprēķinātiem pabalstiem, atvaļinājuma naudai un darba nespējas lapas naudai.

Reklāma
Reklāma
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.