×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Otrdiena, 22. maijs, 2018
20. janvāris, 2012
Drukāt

VL-TB/LNNK mudina visus piedalīties referendumā un balsot “pret”

Foto - LETAFoto - LETA

Respektējot šodien pieņemto Satversmes tiesas (ST) lēmumu neapturēt referenduma par krievu kā otru valsts valodu norisi, nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK aicina visus pilsoņus 18.februārī aktīvi piedalīties referendumā par krievu valodas statusu un balsot “pret”.

VL-TB/LNNK līderis Raivis Dzintars uzsvēra, ka nacionālā apvienība ir izdarījusi visu iespējamo, lai idejām par divvalodību Latvijā pieliktu punktu. “Pēc šodienas ST lēmuma redzam, ka vieniem tas mums nav izdevies,” atzina Dzintars.

Nacionālās apvienības līderis norādīja, ka šobrīd visiem ir jāpiedalās gaidāmajā referendumā un jābalso “pret” pārkrievošanu. “Īpaši vēlos vērsties pie tiem latviešiem, kas barikāžu laikā vēl bija mazi vai nebija dzimuši. Tagad ir mūsu kārta aizstāvēt Latvijas neatkarību, valsts valodu un mūsu senču godu. Bet Latvijas politikā jāiestājas laikam, kad vairs nedalāmies partijās, pozīcijā un opozīcijā. Tagad kopā jābūt visiem, kas aicina parakstīties “pret” Latvijas pārkrievošanu,” uzskata Dzintars.

VL-TB/LNNK izsaka nožēlu, ka ST nav saskatījusi pietiekamus argumentus antikonstitucionālā referenduma norises apturēšanai un pilsoņiem būs jāaizstāv sava valsts vēlēšanu iecirkņos. “Ceram, ka ST savā gala spriedumā par paša referenduma atbilstību Satversmei pievienosies pieteikumā izklāstītajiem argumentiem un būs nozīmīgs ieguldījums Latvijas konstitucionālās teorijas attīstībā,” pauda Dzintars.

Kā ziņots, ST šodien pieņēma izskatīšanai Saeimas deputātu iesniegto pieteikumu, kurā apstrīdēts iecerētais referendums par krievu valodas statusu, bet 18.februārī plānotā referenduma norisi neapturēja.

Lēmumu par lietas ierosināšanu šodien pieņēma ST tiesnešu kolēģija, kuras priekšsēdētāja ir Aija Branta un kurā ir tiesneši Uldis Ķinis un Kristīne Krūma.

Par to, vai apturēt referendumu, šodien rīcības sēdē lēma visi ST tiesneši.

Kā ziņots, Saeimas deputāti apstrīdējuši grozījumus Satversmē, kas attiecas uz krievu valodas statusu.

Paredzēts, ka februāra vidū notiks tautas nobalsošana par grozījumiem Satversmē, kas paredz mainīt krievu valodas statusu. Referendumā Satversmes grozījumi tiks pieņemti, ja par tiem nobalsos vairāk nekā puse balsstiesīgo vēlētāju, kuru skaits 11.Saeimas vēlēšanās bija 1 543 786, tātad par otras valsts valodas statusa piešķiršanu krievu valodai referendumā būs jānobalso vismaz 771 893 vēlētājiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+