×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
16. marts, 2013
Drukāt

VL-TB/LNNK plāno prasīt ministra Kozlovska demisiju

Foto-LETAFoto-LETA

Nacionālā apvienība “Visu Latvijai”-“Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK (NA) pirmdien, 18.martā, plāno prasīt iekšlietu ministra Riharda Kozlovska (RP, attēlā) demisiju, jo policija pieļāvusi, ka pie Brīvības pieminekļa vairākus simtus leģionāru atceres gājiena dalībnieku pretējās nometnes pārstāvji – biedrības “Apvienība pret nacismu” aktīvisti – sagaidīja ar skaļām sirēnām un ausīs griezošu mūziku krievu valodā.

Savukārt iekšlietu ministrs uzskata, ka policija leģionāru piemiņas pasākumā bijusi savu uzdevumu augstumos.

Saeimas deputāts Jānis Dombrava (NA) aģentūrai LETA pauda viedokli, ka no iekšlietu ministra puses ir nolaidība pieļaut, ka pie Brīvības pieminekļa notiek “šāda griezīga krievu marša skaļa skandināšana”, uz ko policija nereaģē, bet rīkojas pat pretēji. Ja ministrs nav ticis galā, acīmredzot amats būs jāatstāj, sprieda Dombrava.

Vaicāts, vai politiskais spēks neplāno vērsties pret Rīgas domi, kas saskaņoja pasākumus, un mēru Nilu Ušakovu (SC), politiķis teica, ka to arī var darīt, taču svarīgāks ir uzdevums Ušakovu nomainīt. Dombrava norādīja, ka pagaidām to nevar izdarīt, ja vien Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija viņu neatlaiž, bet līdz pilnīgai nomaiņai esot jāpagaida apmēram 2,5 mēneši. Dombrava atzina, ka liela daļa atbildības jāuzņemas arī Rīgas domei, bet iekšlietu ministram – par situāciju ar kārtību.

Vaicāts, vai policijai vajadzēja liegt mūzikas un tekstu atskaņošanu, politiķis norādīja, ka pie lielākā svētuma – Brīvības pieminekļa – šādas lietas nav pieļaujamas.

Apvienības līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars aģentūrai LETA teica, ka pirmdien, 18.martā, par oficiālu iekšlietu ministra demisijas pieprasījumu lems frakcija un valde. Ņemot vērā jau šodien pasākuma laikā veikto aptauju, Dzintars prognozēja, ka demisija tiks prasīta. Viņš atzina, ka tas saasina situāciju valdībā, taču, viņaprāt, tas ir otršķirīgs jautājums.

Dzintars pauda viedokli, ka tas, kas notika pie Brīvības pieminekļa, bija gan dzīvo, gan mirušo karavīru zaimošana un iekšlietu ministrs ir viennozīmīgi par to atbildīgs. Viņš uzsvēra, ka šodien netika nodrošināta netraucēta leģionāru piemiņas pasākuma norise. Politiķis arī norādīja, ka Rīgas dome patlaban ir prokrieviska spēka rokās, taču vēl nevarēja atbildēt, vai politiskais spēks rosināt vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru kaut kā rīkoties.

Kozlovskis savukārt aģentūrai LETA vērtēja, ka policija pasākumā ir bijusi savu uzdevumu augstumos un nodrošinājusi sabiedrisko kārtību. Ministrs atzīmēja, ka visi pasākumi bija pieteikti un saskaņoti, un to organizētāji nekādus pārkāpumus nepieļāva.

Ministrs gan atzina, ka “Apvienības pret nacismu” atskaņotā mūzika un teksti raisīja klātesošajos sakāpinātas emocijas. Viņš teica, ka arī pagājušajā gadā leģionāru pretinieki bija plānojuši atskaņot skaļu mūziku, taču, iespējams, tehnisku iemeslu dēļ tā nebija tik labi dzirdama.

“Saprotu, ka emocijas, kas radās Nacionālajai apvienībai, saistītas ar akustisko sistēmu izmantošanu, kas bija pietiekami skaļa, bet visas norises bija saskaņotas. Likumdošana nenosaka aparatūras skaļumu. Policijas uzdevums ir nodrošināts sabiedrisko kārtību. Nekad nav izslēgta verbālā konfrontācija, izņēmums nebija arī šodien. Dzīvojam tiesiskā valstī un mums jāvadās no likumiem,” uz demisijas pieprasījumu atbildēja Kozlovskis.

Policija izdarīja to, kas tai bija jāizdara, neatkarīgi no savas politiskās pārliecības vai emocijām, teica ministrs un norādīja, ka tā rezultātā neviens cilvēks necieta un fiziski konflikti netika pieļauti.

Jau ziņots, ka pretēji iepriekšējos gados novērotajai klaigāšanai un dažādiem savstarpējiem apvainojumiem, leģionāru atceres pasākumi un to pretinieku aktivitātes šorīt pie Brīvības pieminekļa sākās klusi. Tomēr brīdī, kad piemineklim tuvojās vairāki simti leģionāru atceres gājiena dalībnieku, pretējās nometnes pārstāvji skaļruņos sāka atskaņot sirēnu skaņu, ļoti skaļu, ausīs griezošu mūziku krievu valodā, kā arī uzrunas.

Vairāki VL-TB/LNNK politiķi mēģināja nokļūt pie biedrības aktīvistiem, kas atradās aiz barjeras, taču policija viņus apturēja.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+