Latvijā
Politika

VVD veiks amatpersonu rotāciju5

Inga Koļegova. Foto – LETA

Šī gada 1.augustā, jau pirms dienesta pārbaudes pabeigšanas, notiks Valsts vides dienesta (VVD) reģionālo vides pārvalžu vadītāju rotācija, kuras rezultātā līdzšinējais Madonas Reģionālās vides pārvaldes (RVP) direktors Normunds Broks turpmāk ieņems Ventspils RVP direktora amatu, aģentūru LETA informēja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra padomniece Santa Vaļuma.

Līdz ar to, Ventspils reģionālās vides pārvaldes līdzšinējā direktore Inguna Pļaviņa turpmāk ieņems Madonas RVP direktora amatu. Kā aģentūrai LETA skaidroja VVD ģenerāldirektores vietniece Aina Stašāne, dienesta iekšējā pārbaude vēl nav pabeigta.

“Amatpersonu pārcelšana (rotācija) VVD ir normāla prakse. Gan ikdienas jautājumu, gan krīzes situāciju risināšanai veidojam vadības komandas un mainām tās, ja nepieciešams, lai sasniegtu nospraustos mērķus. Pašreiz Ventspils RVP ir nepieciešams cilvēkresursu pastiprinājums, un esam pārliecināti, ka svaigs redzējums un jauni vadības paņēmieni dos nozīmīgu ieguldījumu pārvaldes darba rezultātu uzlabošanā. Secīgi, tas motivēs pārvaldes darbiniekus pielikt vēl lielākas pūles labas vides kvalitātes nodrošināšanā visā reģionā, tostarp Ventspils pilsētā,” pauda Stašāne.

Savukārt VVD ģenerāldirektore Inga Koļegova, informējot vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministra biroju par plānoto amatpersonu rotāciju, norādīja, ka Brokam ir ilggadēja darba pieredze vadošajos amatos gan privātajā, gan publiskajā sektorā, vadot lielus kolektīvus un risinot dažāda veida un sarežģītības uzdevumus. Pēc Koļegovas domām, viņš ir mērķtiecīgs un savā darbībā orientēts uz rezultātu, apzinās cilvēkresursu nozīmīgumu iestādei uzticēto funkciju kvalitatīvā nodrošināšanā.

Kā ziņots, pie vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Kaspara Gerharda (VL-TB/LNNK) saistībā ar ogļu putēšanu AS “Ventspils Tirdzniecības osta” terminālī sākotnēji vērsās Ventspils pilsētas pašvaldība, norādot, ka VVD darbs un uzņēmuma darbības ir nepietiekamas, lai novērstu ogļu putēšanu. Dome pieprasa nodrošināt maksimālu sabiedrības informēšanu par pasākumiem ogļu putēšanas ierobežošanai konkrētā uzņēmuma teritorijā, kas vienīgais Ventspilī atklātā veidā pārkrauj akmeņogles.

Ventspils RVP un “Ventspils Tirdzniecības ostas” pārstāvji kopīgi apsekoja uzņēmuma akmeņogļu kraušanas un uzglabāšanas vietas. Ostā bija iespējams pārliecināties, ka teritorijā esošās ogļu grēdas laista divas tehnikas vienības.

Saistībā ar radušos situāciju, Ventspils RVP uzdeva “Ventspils Tirdzniecības ostai” papildu rīkojumus ar mērķi nodrošināt, lai tā saimnieciskā darbība tās terminālī neradītu vides piesārņojumu un nepazeminātu apkārtējo iedzīvotāju dzīves kvalitāti.

Līdz ar to turpmāk, veicot akmeņogļu grēdu mērījumus, tos vajadzēs dokumentēt. Uzņēmumam tieši pretim ogļu uzglabāšanas vietai jāizvieto viena monitoringa stacija, kā arī jāizveido video novērošanas sistēma ogļu izkraušanai un kuģu iekraušanas kontrolēšanai. Šie uzdevumi uzņēmumam jāizpilda līdz augusta vidum.

Neraugoties uz piemērotajiem papildu rīkojumiem, Gerhards 23.jūlijā izsauca Koļegovu no atvaļinājuma. Pēc tikšanās ar ministru Koļegova preses pārstāvjiem sacīja, ka gaiss Ventspilī nav veselībai kaitīgs, taču tāpat tikšot veiktas VVD reģionālo amatpersonu rotācijas.

LA.lv