×
Mobilā versija
Brīdinājums +8°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
5. jūlijs, 2012
Drukāt

Zagorska: Nevar nospēlēt vairāk par to, kas esi

ReklāmfotoReklāmfoto

8. jūlijā Dikļu pilī un 5. augustā Rundāles pilī izskanēs Elizabetes Zagorskas jaunā koncertprogramma “Mēness pavadā”. Elizabetei rakstītas oriģinālkompozīcijas un pazīstamu komponistu skaņdarbus dziedātāja izdziedās kopā ar pavadošo mūziķu trio, bet koncertu režisors un īpašais viesis būs aktieris Rolands Zagorskis.

 

Elizabetes Zagorskas solokoncerti ir vairākus gadus lolots sapnis – līdz šim uz skatuves kāpts dažnedažādos kopprojektos, izrādēs vai koncertos, kur dziedātāja aicināta kopā ar citiem māksliniekiem vai pati bijusi aicinātājas lomā. “Kad šķetināju visu, kas iekrājies, izrādījās, ka dziesmu, ko vēlos dziedāt, ir simtiem. Atlasīju šobrīd sev aktuālākās – gan oriģinālmūziku, kas rakstīta tieši man, tostarp koncerttunejas tituldziesmu – Nika Matvejeva “Mēness pavadā”, gan gabalus no zināmiem komponistiem – Zigmara Liepiņa un citiem, arī tautasdziesmas,” stāsta Elizabete. Pašu Elizabeti dzirdēsim ne tikai dziedot, bet arī spēlējot klavieres.

E. Zagorska ne vienreiz vien atzinusi – viņas skatuves izjūtas pamati mantoti no vecākiem (aktieris Rolands Zagorskis un aktrise Gunta Virkava. – Aut.). Dziedātāja teic – uz skatuves “dzīvojusies” kopš bērnības, daļēji šā iemesla dēļ katra viņas izpildītā dziesma ikreiz kļūst par etīdi, lomu, kas jāizdzīvo. Rolands Zagorskis ne tikai būs visas koncertprogrammas režisors, bet arī pats pirmoreiz kāps uz skatuves kopā ar meitu, lai dziedātu pazīstamas Raimonda Paula un Ulda Stablnieka dziesmas.

 

“Šoreiz viņš būs tas, kas piešķirs garšu visam koncertam,” teic Elizabete. “Ļoti cienu tēti kā mākslinieku. Skatoties uz to, ko viņš dara, ir gan asaras, gan smiekli, arī brīžos, kad viņš ietur pauzi. Ar viņu vienkārši ir interesanti. Mākslinieciski esam uz viena viļņa.”

 

Pašas Elizabetes lomas – dziesmas šīs vasaras koncertos būšot dažādas – daļā programmas skanēšot kaislīgas, emocionālas un temperamentīgas dziesmas. “Šī būs programma vakara noskaņās, bet būs arī kaut kas no Itālijas, Spānijas – kopā ar mani koncertos būs arī ģitāras virtuozs Ēriks Upenieks un viņa flamenko ritmi.”

Ja par dziesmas galveno nesēju mēdz uzskatīt melodiju, tad Elizabete uzsver – viņai svarīgākais ir teksts. “Es ļoti pieķeros vārdiem,” saka dziedātāja. “Tam ir jāatbilst man, tukšus vārdus nespēju nodziedāt, tādēļ man ne sevišķi tuva ir šlāgera veida mūzika – tās dziesmas lai paliek fonam. Esmu sapratusi arī to, ka man patīk dziedāt latviski, jo tomēr man ir svarīgi vārdi, bet angļu mēle, kur parasti dzied Eirovīzijai un ārzemēm, nav mana lieta.”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+