Mobilā versija
Brīdinājums +0.2°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
27. janvāris, 2016
Drukāt

Zakulis atkāpies, lai mazinātu šaubu un aizdomu ēnu pār FKTK

Foto - LETAFoto - LETA

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) priekšsēdētājs Kristaps Zakulis atkāpies, lai mazinātu šaubu un aizdomu ēnu pār iestādes darbu.

“Vērojot pēdējo mēnešu notikumus, īpaši pēdējo nedēļu laikā, sapratu, ka radusies pietiekoši liela šaubu un aizdomu ēna pār to, ko mana iestāde dara manā vadībā. Novērtējot visus apstākļus un to, ka sižeti jau nepaliks labāki televīzijā, attiecīgi tādēļ pagājušajā nedēļā pieņēmu šādu lēmumu un pirmdien iesniedzu tehniski atlūgumu,” trešdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta Panorāma” teica Zakulis.

Viņš atzīmēja, ka FKTK veltījusi daudz darba Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijai (OECD), taču ekspertu ziņojums nav bijis pozitīvs. “Neslēpšu, ka šis ekspertu ziņojums bija negatīvāks nekā mums gribētos. Nenoliedzami, bija lietas, ko mēs centāmies izstāstīt, kā mēs to daram, bet eksperti ar savu attīstīto valstu pieredzi bija to vērtējuši savādāk,” teica Zakulis.

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēdē trešdien spriedīs par FKTK priekšsēdētāja iesniegumu.

Uz sēdi ir uzaicināts Zakulis, kurš nolēmis amatu atstāt.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka Zakulis nolēmis darbu komisijā vairs neturpināt un ir iesniedzis atlūgumu. Zakulis pildīs FKTK padomes priekšsēdētāja amata pienākumus līdz Saeimas balsojumam.

Atbilstoši Finanšu un kapitāla tirgus komisijas likumam FKTK priekšsēdētāju amatā ieceļ Saeima uz sešiem gadiem pēc Latvijas Bankas prezidenta un finanšu ministra kopīga priekšlikuma.

Zakulis FKTK vadītāja amatā darbu sāka 2012.gada 12.janvārī.

Tāpat vēstīts, ka, pēc TV3 raidījuma “Nekā Personīga” ziņotā, Zakuli nomainīt prasījušas ASV amatpersonas.
Raidījums atzīmēja, ka Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) eksperti secinājuši, ka FKTK nav bijusi ieinteresēta korupcijas gadījumu atklāšanā. Tostarp FKTK izstrādātajos noteikumos bankām nav novērsti naudas atmazgāšanas riski. OECD eksperti konstatējuši, ka banku pārstāvniecības ārvalstīs FKTK nepārbauda vispār.

Arī bankās pārbaudes rīkojot reti, tādējādi palielinot finanšu nozieguma riskus.

FKTK nodarbojas ar Latvijas banku, krājaizdevu sabiedrību, apdrošināšanas sabiedrību un apdrošināšanas starpnieku, finanšu instrumentu tirgus dalībnieku, kā arī privāto pensiju fondu uzraudzību. Komisija sāka darbu 2001.gada 1.jūlijā.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+