Mobilā versija
+1.9°C
Haralds, Almants
Ceturtdiena, 23. februāris, 2017
20. augusts, 2015
Drukāt

Zalves pagastā ar bruņoto spēku helikoptera palīdzību dzēš meža ugunsgrēku

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Ilustratīvs foto

Šodien izcēlies ugunsgrēks Neretas novada Zalves pagastā, kura dzēšanu organizē un vada Valsts meža dienesta Sēlijas virsmežniecība, bet iesaistītas gan Nacionālo bruņoto spēku (NBS), gan Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) vienības. Tajā pašā apkaimē vakar nodzēsa citu meža ugunsgrēku.

VUGD Neretas posteņa komandieris Juris Gorbačovs aģentūru LETA informēja, ka sākotnēji bijusi informācija par degšanu vai gruzdēšanu aptuveni divu hektāru platībā, bet vēlāk jau ziņots par degšanu septiņu hektāru platībā.
Dzēšanā piedalās gan Valsts meža dienesta spēki, gan VUGD un NBS vienības, tāpat, iespējams, iesaistījušies arī brīvprātīgie.

NBS tviterī ziņoja, ka meža ugunsgrēka dzēšanā iesaistīts aviācijas bāzes helikopters “Mi-17”.
Šis tajā pašā apkaimē ir jau otrais ugunsgrēks pēc kārtas, un tas izcēlās šorīt, vietām meža augsnes virskārtai degot ar atklātu liesmu, vietām gruzdot kūdrai. Mazākā platībā tajā pašā iecirknī cits ugunsgrēks tika nodzēsts vakar, kurš bija sācies otrdien, 18.augustā. Esot aizdomas par ļaunprātīgu dedzināšanu, aģentūru LETA informēja valsts akciju sabiedrības “Latvijas Valsts meži” (LVM) Vidusdaugavas mežsaimniecības Ērberģes iecirkņa vadītājs Pēteris Donga, kurš organizē dzēšanu.

Ja iepriekšējā ugunsgrēka dzēšanā 18.augustā un 19.augustā talkā nāca arī vietējie zemnieki, šodienas jaunā ugunsgrēka dzēšanā viņi pagaidām nav iesaistīti, taču strādā pārējie uzskaitītie spēki, skaidroja LVM pārstāvis. Vakar nodzēstā ugunsgrēka likvidēšanā tika izlietotas aptuveni 40 tonnas ūdens.

Donga apstiprināja VUGD pārstāvja teikto, ka degšana vai gruzdēšana notiek aptuveni septiņu hektāru platībā, un viņš prognozēja, ka nodzēst to pilnībā līdz vakaram vēl nespēšot. Ugunsgrēka teritorijai ir grūti piekļūt ar transportu, tāpēc iesaistīts arī NBS helikopters.

LVM pārstāvis informēja, ka patlaban izdevies iegūt kontroli pār situāciju un līdz vakaram ugunsgrēku spēšot ierobežot, taču kūdras gruzdēšana vēl nebūšot novērsta, tādēļ pa nakti bīstamā teritorija tiks uzmanīta. Iespējams, rīt izdosies ugunsgrēku likvidēt pilnībā, skaidroja Donga.

Neretas novada pašvaldības izpilddirektors Rolands Klibiķis aģentūru LETA informēja, ka ugunsgrēks ir tikai valsts mežu teritorijā un tā tuvējā apkaimē nav nevienas mājas, tāpēc neesot nepieciešamības lemt par cilvēku evakuāciju.

Pievienot komentāru

Beidzot grib mazināt nodokli pārtikai (4)Vienojas izvērtēt iespēju līdz 5% samazināt PVN Latvijā audzētiem augļiem, dārzeņiem un ogām
Streičs: Sveikt vīriešus Padomju armijas dienā ir tumsonība un kauns (12)Liekas absurdi – kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas pagājuši jau turpat 27 gadi, bet joprojām ir cilvēki, kuri atzīmē armijas dienu, un šajā
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Draugiem Facebook Twitter Google+