×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
12. februāris, 2013
Drukāt

Zatlera un kundzes vizīte Liepājā

Foto - LETAFoto - LETA

Varbūt ne tik smalki cakota un izrakstīta kā Lielā Vēsturiskā vizīte Maskavā, tomēr cilvēkiem nepalika nepamanīta videosižetā atainotā Reformu partijas līdera Zatlera ciemošanās Liepājā pie metalurga Zaharjina kunga 60 gadu jubilejā.

Kā izmeklētas publikas daļa ievērojamais politiķis piedalās daudzās saviesībās, kur smaržo pēc Havanas cigāriem, apziestām lašmaizītēm un pikantām specijām, – vai “Novaja volna” pie viena galda ar Šlesera kungu, vai malkojot vīnu ar Lemberga kungu, vai šoreiz saldā kompānijā ar pazīstamo Kravcova kungu no “Saskaņas centra”. Kā nepacietībā kūpošs jauneklis lenc brunčus, tā Valdis Zatlers pieņem ielūgumus pēc kārtas, nepalaizdams garām it nevienu aicinājumu un visur ielocīdamies kā zutis murdā. Visi ir mūsējie! – Reformu partija deklarējusi politiskajā manifestā, un tas saskaņā ar skrupulozo reformistu ētikas kodeksu jāievēro arī privātajās attiecībās.

Nepiekrītu skauģiem, kuri, palikdami aiz viesību nama greznās banketzāles durvīm un ošņādami auksti kūpinātas mencas tīkamo smārdu ar kartupeļiem, dillēm un saldo krējumu, apgalvo, ka eksprezidentam gadījies kārtējais fušieris viņa kļūdu kolekcijā.

Zatlers tagadiņ ir diezgan študierēts politikā, lai saprastu, ka ziņkārīgajiem niezēs mēle aprunāt, kāpēc un pie kā viesojas vienas partijas pirmā persona, un politiskie pretinieki te saredzēs jauku ieganstu pašu Zatlera kungu ielikt cepeškrāsnī kā apetītlīgu pusdienu porciju, un, brangi cepinātu, uzdurt uz dakšiņas, lai apēstu bez zostes.

Raugi, te bija pavisam cits knifiņš – paralēli svinēšanai Saeimas Nacionālās drošības komisijas vadītājs centās rast risinājumu grūtībās nonākušam metālkausēšanas industrijas uzņēmumam. Viņš pat nokavēja sēšanos pie galda, jo inspicēja rūpnīcu, ielūkodamies cehos, pavērdamies katrā martenkrāsnī, pūloties saprast, vai un kā valstij atbalstīt metalurģijas flagmani, lai tas nenonāktu līdz slēgšanai, tāpat kā Liepājas 1. rokkafejnīca. Procesu jo respektējamāku darīja divi apstākļi: 1) arī Reformu partija jāliek utilizācijā, karstā ēzē, lai no metāllūžņa pārkausētu par derīgu dzelzslietu, 2) kā ķirurgs dr. Zatlers ne vienā vien locītavā ielicis jaunu tērauda armatūru, tamdēļ profesionāli spēj vērtēt Liepājas metalurgu profildzelžu ražošanu.

Liepājas vizīte atbilda tradicionālajam protokolam, par ko ziņoja stabos sēdošie telefonisti. Aizvizināta ar lielo, melno automašīnu, Lilita Zatlere ar savu likumīgo īpašumu izkāpa svinību norises vietā un pa iedegtu plošku ceļu devās uz ieeju sveikt jubilāru. Pāris bija apgādājies ar ziedu buķeti, svētdienīgu noskaņojumu un dāvaniņu. Miesassargi uzmanīja perimetru, lai ceļā netrāpītos vecs ostas bocmanis labās burās, strādnieks Ivans Duļins vai kāds uzflammējies līvs. Laulātie draugi tēraudlējējiem pasūtīja laimes pakavu priekš partijas un korsešizstrādājumus fabrikā “Lauma”. Liedagā salasīja dzintarus.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+