×
Mobilā versija
+6.6°C
Mirta, Ziedīte
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
25. janvāris, 2012
Drukāt

Zatlers sola: «Tas vēl nav viss!»

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Kopš “rīkojuma numur divi” pagājusi 241 diena, un valsts attīstība un izmaiņas šajā laikā bijušas neticami straujas – šādu pārliecību vakar preses konferencē pauda Zatlera Reformu partijas (ZRP) līderis Valdis Zatlers.

 

Nulles deklarāciju ieviešana, atteikšanās no aizklātajiem balsojumiem par amatpersonām, atbrīvošanās no oligarhu ietekmes, pēc V. Zatlera teiktā, esot pirmie redzamie panākumi. “Tas vēl nav viss. Jūs gribat zināt, ko mēs darīsim tālāk? Palasiet mūsu programmu. Mēs esam ļoti prognozējama partija un tikpat drošiem soļiem iesim tālāk,” apgalvoja par deputātu kļuvušais eksprezidents.

Tomēr sabiedrība ZRP labos darbus īpaši nenovērtē un partijas reitings, kas vēlēšanu laikā grozījās ap 15%, decembrī bija noslīdējis līdz aptuveni 5%. Zatlers gan nekādas partijas kļūdas nevēlējās atzīt un par galveno popularitātes kritumu uzskata sabiedrības īso atmiņu. “Mēs ātri pierodam pie labām lietām, pat ja esam ilgi un smagi par tām cīnījušies,” teica politiķis.

 

Vakar par savām pirmajām 100 dienām ministru amatos atskaitījās arī ZRP pārstāvji valdībā. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs kā pirmo paveikto darbu minēja vietējo referendumu likumprojekta sagatavošanu, kas drīzumā tikšot iesniegts Saeimai. Tāpat viņa vadītajā ministrijā izstrādātas reģionālās attīstības politikas pamatnostādnes.

 

Vēl viens Sprūdža sasniegums esot otrā līmeņa pašvaldību izveides apturēšana, jo šis process, pēc ministra domām, bijis pārāk straujš un neizvērtēts.

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis iniciējis izmaiņas normatīvajos aktos, kas atvieglošot cīņu ar jaunu psihotropo vielu izplatību, un uzsācis darbu pie vienotas struktūrvienības izveides Valsts policijā kibernoziegumu apkarošanai. Ārlietu ministra Edgara Rinkēviča galvenais darbs pirmajās 100 dienās bijusi gatavošanās šonedēļ gaidāmajām parlamenta ārpolitikas debatēm. Ministrija šim nolūkam sagatavojusi ziņojumu “Par valsts ārpolitiku un Eiropas Savienības jautājumiem”, kas iezīmēs valsts ārpolitikas uzdevumus ne tikai šim gadam, bet visam 11. Saeimas pilnvaru periodam. Savukārt gatavojoties Latvijas prezidentūrai ES, no 1. februāra ministrijā tikšot izveidots īpašs sagatavošanās sekretariāts. E. Rinkēvičs līdz šim valdībā darbojās kā bezpartijisks ministrs, bet nesen pieņēmis lēmumu oficiāli kļūt par ZRP biedru.

Ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts ir vēl viens no ZRP pieaicinātajiem bezpartijiskajiem ekspertiem, bet viņš par stāšanos partijā vēl tikai domā. Pavļuta vadībā Ekonomikas ministrija sagatavojusi jaunas industriālās politikas vadlīnijas ar mērķi līdz 2020. gadam apstrādes rūpniecības īpatsvaru IKP palielināt līdz 20%. Tāpat Ekonomikas ministrija strādājot pie valsts uzņēmumu pārvaldības reformas, kas paredz šo funkciju centralizēt no ministrijām atsevišķas institūcijas pārziņā. Tāpat nesen sabiedriskajai apspriešanai nodota “Latvijas enerģētikas stratēģija 2030”.

Izglītības un zinātnes ministriju (IZM) pārstāvēja ministra Roberta Ķīļa padomnieks komunikācijas jautājumos Reinis Tukišs, kurš informēja, ka pašlaik notiek ekspertu diskusijas par vairākām R. Ķīļa iesāktām reformām – izglītības sistēmā, pašā ministrijā un ERAF fondu izlietojumā. Tukišs pauda cerību, ka iesāktās reformas plānots pabeigt šī gada otrā ceturkšņa sākumā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+