Kultūra
Kultūrpolitika

“Zelta globusi” melnos toņos 16


“Es gribu, lai visas meitenes, kas mūs šobrīd skatās, zinātu, ka tuvojas jauns laikmets,” savā runā “Zelta globusu” ceremonijā teica Opra Vinfrija.
“Es gribu, lai visas meitenes, kas mūs šobrīd skatās, zinātu, ka tuvojas jauns laikmets,” savā runā “Zelta globusu” ceremonijā teica Opra Vinfrija.
Foto – REUTERS/LETA

“Zelta globusu” godalgu ceremonijā svētdien Losandželosas piepilsētā Beverlihilsā ar četrām balvām triumfēja filma “Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”.

“Zelta globusu” kategorijā “Labākā komēdija vai mūzikls” saņēma režisores Grētas Gervigas lente “Lady Bird”, bet labākā režisora godalgu ieguva filmas “The Shape of Water” režisors Giljermo del Toro. Kinofilmu drāmu konkurencē labākā aktiera “Zelta globusu” par veikumu filmā “Darkest Hour” saņēma Gerijs Oldmens. Džeimss Franko ieguvis “Zelta globusu” kategorijā “Labākais aktieris mūziklā vai komēdijā” par lomu biogrāfiskajā filmā “The Disaster Artist”. Sērša Runena tika godalgota kā labākā aktrise komēdijā vai mūziklā par lomu filmā “Lady Bird”. Tomēr lielāko interesi šoreiz izraisīja nevis pašas balvas, bet gan ceremonijas dalībnieku nostāja. Holivudas sievietes un arī vairāki vīrieši, solidarizējoties pret seksuālo uzmācību kinoindustrijā, ceremonijā bija saģērbušās melnas krāsas drēbēs. Pēc “sarežģītā gada” Holivudā izvēle par labu melnam apģērbam ir solidaritātes izpausme, skaidroja aktrise Rīza Viterspūna. Dziedātāja, režisore Bārbra Streizande pārmeta “Zelta globusu” sistēmai seksismu, atgādinot, ka viņa ir vienīgā sieviete režisore, kura saņēmusi balvu, un tas noticis tālajā 1984. gadā. Savukārt populārās ASV televīzijas raidījumu vadītājas, mediju magnātes un miljardieres Opras Vinfrijas runa ASV sabiedrībā izraisījusi aktīvus minējumus par viņas iespējamo kandidēšanu uz ASV prezidenta amatu 2020. gadā.

LA.lv