Zelta punktus dalīs Dobelē. Favorīti Sabulis un Ivanovs 0

Nedēļas nogalē Tartu tika aizvadīts Latvijas čempionāta ceturtais posms motokrosā solo klasēs, uz čempionu titulu attiecīgi MX2 un MX1 klasēs piesakoties Kārlim Sabulim un Dāvim Ivanovam.

Ēdieni, no kuriem labāk izvairīties pirms publiskiem pasākumiem… Tie pastiprināti veido gāzes vēderā 4
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 85
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 31

Latvijas un Igaunijas motosporta federācijas šosezon vienojušās, ka katras valsts motokrosa čempionāta viens posms tiek aizvadīts kopā ar kaimiņiem. Latvieši pēc saviem punktiem, kurus kāri krāj arī igauņi, devās pagājušajā nedēļā uz Langes motocentru pie Tartu.Savukārt igauņi pie saviem un arīdzan Latvijas čempionāta punktiem tiks šonedēļ, kad Dobelē tiks aizvadīts superfināla posms.

MX1 klasē pie starta barjeras bija Nāciju motokrosa Igaunijas izlases sastāvs un tūdaļ aiz svītras palikušie. Augsts līmenis, kurā labākais no Latvijas sportistiem Dāvis Ivanovs braucienos izcīnīja sesto un septīto vietu, bet desmitniekā ar 9. vietu iespraucās vēl tikai Dāvis Līvs. Uzvarēja Tanels Leoks, otrais Harri Kullas. Toties pat pie šāda iznākuma Ivanovs sacīksti var uzskatīt par izdevušos. Latvijas čempionāta kopvērtējuma tuvākais sekotājs Prīts Ratseps pirmo braucienu nepabeidza, tādēļ Ivanovs mazliet palielinājis savu pārsvaru – 170 punkti pret 159. Trešais ar 145 punktiem ir Andero Lusbo.

MX2 klasē Kārlis Sabulis uzvarēja pirmajā braucienā, bija trešais otrajā un otrais Tartu posmā, kas kopvērtējumā ļāva būtiski palielināt pārsvaru kopvērtējumā. Tur Sabulim 181 punkti, Indrekam Megi 137. Sīva cīņa būs par Latvijas čempionāta bronzu – Kristeram Drevinskim ir 110 punkti, Tartu posma uzvarētājam Karelam Kutsāram 109, Erki Kahro 102, Tomasam Šileikam 100.

MX125 klasē Rainers Žuks Tartu izcīnīja trešo vietu, bet čempiona jautājums tiks atrsināts Dobelē – Žukam un Andreasam Hīmegi ir pa 154 punktiem, Tomam Babrim 149.
85 kub.cm klasē Latvijas čempionāta līderis Kristiāns Freimanis izcīnīja trešo vietu, kopvērtējumāviņa pārsvars pār Henri Vesilindu ir 24 punkti. Senioru klasē visus astoņus braucienus uzvarējis Leons Kozlovskis, kopvērtējumā otrais ir Mareks Lavrovs, trešais Intars Janbergs.

Tikpat spēcīgs dalībnieku sastāvs svētdien būs arī Dobelē, turklāt Latvijas čempionāta pēdējam posmam ir superfināla statuss. Proti, tajā varēs tikt pie divreiz vairāk punktiem kā ierasts.

Svētdien “Bērzu” trasē Brocēnos notika Superkausa ceturtais posms. MX Pro klasē neieradās kopvērtējuma līderis Tanels Leoks un atkrita uz ceturto vietu. Uzvarēja Hari Kullas, otrais Dāvis Ivanovs, trešais Prīts Ratseps, bet kopvērtējumā Ivanovam ir 375 punkti, Erki Kahro 356, Andero Lusbo 329.
Kvadraciklu klasē uz pjedestāla kāpa Ralfs Reinfelds, Kristaps Veinbergs un Valters Dišlers-Kirilko, seioru klasē uzvarēja Leons Kozlovskis, jauniešiem Elgars Jonass, junioriem Patriks Uzuls. Superkausa sezonas pēdējais posms notiks oktobra vidū Olainē.