×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.4°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Sestdiena, 18. augusts, 2018
12. janvāris, 2017
Drukāt

Zemessarga viedoklis: kāpēc atjaunojams obligātais dienests (16)

Foto-LETAFoto-LETA

Iniciatīvas par obligāto militāro dienestu autors Raimonds Lejnieks – Puķe

Pēdējās dienās medijus pāršalca ziņa par manis izveidoto iniciatīvu Manabalss.lv vietnē — par obligātā militārā dienesta atjaunošanu! Rezonanse ir negaidīta — vieni atbalsta ideju, citi turpretī komentāros sola man elektrisko krēslu. Par lamāšanos pat nerunāsim…

Zemessardzē esmu nesen, jo kādreiz, kad biju jaunāks, skatījos uz militārām lietām diezgan skeptiski. Tomēr, laikam ejot, man parādījās interese. Diemžēl sākās problēmas ar veselību, kā rezultātā man tika iedota 3. invaliditātes grupa. Piedzīvoju arī citus triecienus: es pabeidzu mācības tieši krīzes laikā, un straujas karjeras izaugsmes vietā nokļuvu strādāt gaļas kombinātā un «simtlatniekos» Jelgavā. Iznākums — slikti apmaksātos darbos sāka brukt veselība.

Bija izvēle: krist depresijā vai kaut ko darīt. Kaut nebija viegli, es sāku fiziski trenēties, un pieteicos Zemessardzē — 52. kājinieku bataljonā. Zemessardzē sastapu daudzus jaukus cilvēkus: kaut arī sākotnēji bija no šī visa nedaudz bail, tomēr man ātri visu ierādīja. Kad man sākās veselības problēmas, daudz kur citur esmu sajuties diskriminēts veselības stāvokļa dēļ — bet tikai ne Zemessardzē. Dienesta biedri, pat zinot par man uzkritušo nelaimi, morāli atbalstīja mani par uzdrīkstēšanos.

Veidojot Manabalss.lv iniciatīvu par obligāto dienestu, es nebiju domājis obligāto dienestu tikai tajā klasiskajā izpratnē, kāds tas bija pirms 15 gadiem. Doma ir drīzāk tāda: tās iemaņas, ko apgūst Zemessardzē vai profesionālajā dienestā, ir jāapgūst KATRAM. Tas ir — ikkatram vīrietim un sievietei jābūt sagatavotiem X stundai neatkarīgi no viņu fiziskā un veselības stāvokļa. Kā jau tas minēts iniciatīvā — katram noteiktā laika posmā vajadzētu apgūt valsts aizsardzības pamatus, civilo aizsardzību, pirmo palīdzību un tamlīdzīgas lietas. Un tad tie, kas grib, var trenēties šaut, durt un spridzināt.

Kad mana iniciatīva parādījās medijos, daudzi komentēja, ka viņu veselības stāvoklis neesot atbilstošs un ka viņus dienestā neņemtu. Jā, bieži tā ir: izvērtējot rekrutējamā karavīra/zemessarga veselības stāvokli, profesionālā dienesta karavīram ir jābūt ar veselības kapacitāti A6 vai B5, turpretī Zemessardzē der cilvēki arī ar C4 un D3 veselības kapacitāti —respektīvi, prasības ir normālas. Man kā 3. grupas invalīdam ir piešķirta C4 veselības kapacitāte. Ikviens — neatkarīgi no sava veselības stāvokļa — var ko darīt valsts aizsardzības labā.

Ir neizprotama Aizsardzības ministrijas reakcija ar izteikumiem par to, ka obligātais dienests it kā kalpotu Krievijas interesēm. Iespējams, publiskajā komunikācijā mēs neesam sapratuši viens otru. Es vēlos lai katrs apgūtu valsts aizsardzības pamatus!

Links uz manabalss iniciatīvu:

AM viedoklis par dienestu:

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

 1. Kādam bļ. katram. Apmācīs arī tos, kuri kalpo pundurim austrumos, kas ir vismaz 30%? Tīrākais latviešu pajoliņu gājiens, kuru vada vietējie aģenti. Lai sačakarētu tā jau skaitliski nelielus spēkus? Ar sū..nu mietu šos idejistus dzīt…

 2. Aizraujošs raksts,bet interesanti zināt ar ko Lejnieka kungs gatavojas karot”x”stundā?Vai viņš cer sagatavoties karam ar labi dresētiem un apbruņotiem profesionāļiem,jo nejau obligātā dienesta ierindniekus kāds šeit sūtīs.

 3. pie la-vīzes masmēdekļa administratīvās SILES lopiski truli parazitējošo kriminālnoziedznieku zināšanai Atbildēt

  > pie la-vīzes masmēdekļa administratīvās SILES lopiski truli parazitējošajiem kriminālnoziedzniekiem
  .
  PRETLIKUMĪGA CENZŪRA smird, la.lv administratīvie “locekļi”. Tieši tāpat, kā šo kriminālrecidīvo noziegumu piekopjošie “lielākie kretīni”. Galvenokārt – tāpēc, ka šajā pašreizējā “tiesiskajā valstī” CENZŪRA IR AIZLIEGTA un neizbēgami TIEK SODĪTA SASKAŅĀ AR LIKUMU!!!

  =======

  Latvijas Republikas SATVERSME.

  VIII nodaļa. Cilvēka pamattiesības

  89. Valsts atzīst un aizsargā cilvēka pamattiesības saskaņā ar šo Satversmi, likumiem un Latvijai saistošiem starptautiskajiem līgumiem.

  90. Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības.

  91. Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas BEZ JEBKĀDAS DISKRIMINĀCIJAS.

  100. Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. CENZŪRA ir AIZLIEGTA.

  =======

  Ir sacīts: “Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS.”

  Un, arī: “Cilvēkam galva ir paredzēta galvenokārt domāšanai – NEVIS tikai kā plauktiņš cepurei / pakaramais lakatiņam, vai arī priekš tam, lai putni rumpi nepiegāna.”

 4. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C.E.N.Z.Ū.R.A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas KALPOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [cenzēts]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 5. Nemanīsim sevi jo ātrak būs x- stunda jo labāk,par labu vērst visu bez viņas vairs nevar nekas!

 6. Ja neatgriežas pie dienesta, tad obligāti vasaras brīvdienās jārīko bērniem obligātās civilās aizsardzības nometnes, sākot ar 11 gadiem līdz pat vidusskolas pēdējai klase. un tur tad ar tiem skolu un vecāku izauklētajiem mīkstmiešiem, vajadzētu audzināt patriotismu, atbildību, iemaņas, kas noderīgas gan miera, gan kara apstākļos, sagatavot fiziski, ņemot vērā veselības stāvokli, utt. Skolēniem 3 mēneši vasarā brīvs, ārprāts, nekur Eiropā tik izšķērdīgi neiznieko bērnu laiku. Ar ko viņi nodarbojas? – liela daļa ar neko.

 7. Paldies, Jums Lejnieka kungs, par savu skatījumu un stāstu attiecībā uz obligātā militārā dienesta nepieciešamību. Tas ir NEPIECIEŠAMS VIENNOZĪMĪGI! PALDIES TIEM ,KURI IZPROT SITUĀCIJU UN ATBALSTA IDEJU!!! NOPĒLUMS APLAMĀTĀJIEM, JO LAIKAM CITU DOMU VIŅU GALVĀS NAV!!! ELEKTRISKAIS KRĒSLS IR VAJADZĪGS TIEM, KURI IR VĀRGUĻI, TESMEŅI UN NAV SPĒJĪGI DIENĒT ARMIJĀ KĀ PILNTIESĪGI VALSTS PILSOŅI! PATS ESMU BIJIS KARAVĪRS UN ESMU LEPNS, KA MAN BIJIS GODS NĒSĀT SAVAS VALSTS ARMIJAS FORMAS TĒRPU UN PIERĀDĪT LOJALITĀTI SAVAI LATVIJAS VALSTIJ!!! ESMU BIJIS LAIMĪGS, KA MANA VESELĪBA MAN PAVĒRA CEĻU UZ DIENESTU ARMIJĀ!!! PALDIES MANIEM VECĀKIEM, SKOLOTĀJIEM UN MANAI DOMĀŠANAI! LAI JUMS VEICAS, LEJNIEKA KUNGS!!!

 8. ŠOBRĪDĒJĀ SITUĀCIJĀ OBLIGĀTAIS DIENESTS IR NEPIECIEŠAMĪBA! TIKAI IR VIENS “BET”, proti, KUR ŅEMSIM DIENESTAM VAJADZĪGOS JAUNIEŠUS??? TAGADĒJIE JAUNIE PUIŠI PILNĪGI NEATBILST DIENESTAM ARMIJĀ, JO 90% NO VIŅIEM IR AR ĻOTI SLIKTU VESELĪBU UN FIZISKI VĀJI ATTĪSTĪTI!!! NAV ARĪ PATRIOTISMA JŪTAS VIŅOS IEAUDZINĀTAS, JO LIEKI RUNĀT PAR LATVIJAS VĒSTURES MĀCĪŠANU SKOLĀS! IZBRĪNĪJA AM BERGMAŅA FRĀZE ATBILDĒ RADIO DISKUSIJĀ, proti, PAR M O T I VĀ C I J U DIENĒT ARMIJĀ????????? MANUPRĀT DIENESTS ARMIJĀ NEVAR BŪT SAISTĪTS AR KAUT KĀDU MOTIVĀCIJU KAUT KO DARĪT! TĀ IR PAŠSAPROTAMA LIETA – DIENĒT SAVAS VALSTS BRUŅOTAJOS SPĒKOS!!!? LEMPJI UN VĀRGUĻI VAR ATĻAUTIES KAUT KO TĀDU RUNĀT!!! Kurš domās mūsU vietā par savu valsti, JA NE MĒS PAŠI????????

 9. Veiksmes stāsta dēł Atbildēt

  Latvija ilgi vēl nevar atłauties efektīgu obligāto dienestu…..nemaz nerunājot par kaut kādu tur lojalitāti. Laimīgi, ka var knapi samaksāt par to kas jau ir. Laimīgi, ka vispār Latvija vēl pie dzīvības jo to nomērdēt gandrīz izdevās.

 10. Lūk, šāda pamatapmācība arī būtu potenciālā NBS rezerve. Bija laiks, kad rezervistu sagatavošana nebija aktuāla, bet šodien ir citi laiki un Aizsardzības ministrijai ir jāieklausās tautas balsī un jāanalizē militārā situācija, nevis vīzdegunīgi un neloģiski to visu jāignorē. Šāds negatīvisms tiešām kalpo mūsu valsts nelabvēļu interesēm. Vai AM vadība tiešām to nesaprot? Jāuzdod jautājums: kādu uzskatu cilvēki šajā
  ministrijā strādā un kādus padomus dod tās vadībai?

  • ==Jāuzdod jautājums: kādu uzskatu cilvēki šajā ministrijā strādā un kādus padomus dod tās vadībai?==
   Turpat jau atbilde un tā tāda pati kas tajos vecajos čekas maisos – izber tos un sapratīsi notikumu ķēdi līdz šodienai —- atkārtojos — ķēdi…
   ja vienkāršāk – aģentam viens uzdevums – ziņot. otrs veikt , neveikt darbības, lai labu lietu izgāztu …

 11. ==Doma ir drīzāk tāda: tās iemaņas, ko apgūst Zemessardzē vai profesionālajā dienestā, ir jāapgūst KATRAM. Tas ir — ikkatram vīrietim un sievietei jābūt sagatavotiem X stundai neatkarīgi no viņu fiziskā un veselības stāvokļa==
  Labi pateikts – tikai Kremļa aģentiem Kara ministrijā tas nepatīk – nu tā katrs bez viņu ziņas mācēs sašaut ”atbrīvotājus” – protams , ja tiek pie plintēm…- Ko tad Kremlis teiks? Pateicīgs nebūs, tauta bruņota kā ar kara pamatzināšanām tā ar ieročiem… Ordeņu vietā… bedre?

 12. Traki ja garīgi slimi cilvēki raujas pie ieročiem.

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Gada kodējs – lapsene!

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests pēdējā laikā vai ik dienu nogādājis slimnīcā vairākus lapseņu vai bišu sadzeltus cilvēkus, kuriem pēc tam sākusies alerģiska reakcija. Šogad bijusi silta ziema, līdz ar to lapseņu mātītes ir labāk pārziemojušas, tāpēc lapseņu skaits šajā vasarā ir diezgan liels, vērtējis Latvijas Dabas muzeja zooloģijas nodaļas vecākais entomologs Jānis Dreimanis. Kā katru gadu jūlija beigās un augustā lapseņu skaits sasniedz savu maksimumu.

Vai jums ir bažas, ka novecojusi aparatūra medicīnas iestādēs var apdraudēt veiksmīgu jūsu ārstēšanu?
Draugiem Facebook Twitter Google+