×
Mobilā versija
+12.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
27. decembris, 2013
Drukāt

“Zemnieku saeima”: gada veiksme – sekmīgais lobija darbs Briselē, nejēdzība – valdības krišana (6)

Foto: LETAFoto: LETA

Biedrības "Zemnieku saeima" priekšsēdētājs Juris Lazdiņš (no kreisās), zemkopības ministre Laimdota Straujuma un Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas vadītājs Indulis Jansons piedalās pasākumā Doma laukumā, atbalstot Baltijas valstu lauksaimnieku organizācijas rīkoto simbolisku "Baltijas ceļu" ar ugunskuru dedzināšanu maģistrāles "Via Baltica" pievadceļos, lai pievērstu sabiedrības un politiķu uzmanību zemniekus diskriminējošai situācijai saistībā ar nevienlīdzīgajiem tiešmaksājumiem.

Lauksaimniekus apvienojošā biedrība “Zemnieku saeima” ir izveidojusi savu šā gada nozīmīgāko notikumu topu. Par gada uzvaru atzīts sekmīgais nozares lobija darbs Rīgā un Briselē, bet par “gada nejēdzību” – Valda Dombrovska (V) valdības krišana, portālu “LA.lv” informēja “Zemnieku saeimā”.

Organizācijā klāsta, ka šogad ar kopīgiem spēkiem ir izdevies sekmīgi noslēgt lobija kampaņu „Par godīgiem tiešmaksājumiem Latvijas lauksaimniekiem”. Panāktais budžets par 50% pārsniedz iepriekšējā periodā lauksaimniekiem pieejamos līdzekļus. Aizstāvot zemnieku intereses Latvijā, ir izdevies sagatavot un apstiprināt lauksaimniekiem labvēlīgu nodokļu politiku, kas būs spēkā līdz 2016.gadam.

Savukārt valdības krišana “Zemnieku saeimai” šķiet nejēdzīga. “Šobrīd beigu taisnē ir jaunā Lauku attīstības plāna un tiešmaksājumu ieviešanas nosacījumu izstrāde. Ir palikuši pēdējie darbi, lai ar 2015.gadu tos ieviestu. Līdz šim sadarbība ar premjerministru Valdi Dombrovski, zemkopības ministri Laimdotu Straujumu un pārējo nozaru ministriem ir bijusi konstruktīva. Ceram, ka jaunās valdības formēšanas process būs ātrs un, ka tā būs profesionāla un atvērta konstruktīvai sadarbībai,” atzīmē organizācija.

Savukārt “Zemnieku saeimas” titulu “Gada kustība” izpelnījusies iniciatīva zemes saglabāšanai Latvijas lauksaimnieku rokās. Šogad panāktas vairākas lietas, lai lauksaimniecības zeme būtu vieglāk pieejama lauksaimniekiem, piemēram, atvieglots nodokļu režīms zemes pārdevējiem, pārdodot zemi lauksaimniecības produkcijas ražotājiem, attīstīta Zemes kreditēšanas programma un citi.

“Zemnieku saeimas” nomināciju “Gada prieks” izpelnījusies Latvijas ekspertu atzīšana starptautiskā mērogā – „Zemnieku saeimas” valdes priekšsēdētāja vietniece Maira Dzelzkalēja ievēlēta par Eiropas Savienības lauksaimnieku jumta organizācijas „COPA” viceprezidenti. “Tas pierāda, ka mūsu darbs ir būtisks pienesums kopējās lauksaimniecības politikas veidošanas procesā un varam dot lielu ieguldījumu visiem Eiropas lauksaimniekiem,” uzsver organizācijā.

Savukārt par “Gada pārsteigumu” atzīts krasais aizliegums atsevišķu augu aizsardzības līdzekļu lietošanā. “Zemnieki nebija un joprojām nav gatavi pēkšņajiem lēmumiem, ar kuriem tika apturētas atļaujas vairāku augu aizsardzības līdzekļu lietošanai. Tā kā alternatīvas, risinājumi un reāli ieteikumi ražotājiem netiek piedāvāti, šobrīd daudzi lauksaimnieki spiesti kārtējo reizi ļoti strauji meklēt veidus, kā pārstrukturizēt ražošanu,” skaidro organizācijā.

Tituls “Gada gandarījums” piešķirts lauksaimniecībā strādājošajiem, kuri savā darbībā kļūst arvien atbildīgāki pret vidi. “Zemnieki brīvprātīgi, un daudzos gadījumos izmantojot savus resursus, saimniecībās īsteno vides aizsardzības pasākumus – gan demonstrējumu, gan ražošanas mērogā. Kā vienu no piemēriem, varam minēt saimniecību “Vilciņi 1”, kas šajā gadā kļuva par konkursa “Baltijas jūras lauksaimnieks 2013″ laureātu Latvijā. Saimniecība ļoti efektīvi izmanto precīzās lauksaimniecības tehnoloģijas, kas ļauj samazināt mēslojuma devas, kā arī barības vielu noteces no laukiem un to nokļūšanu Baltijas jūrā,” skaidro “Zemnieku saeimā”.

“Zemnieku saeimas” nākamā gada apņemšanās ir panākt to, lai valsts un Eiropas Savienības atbalstu saņemtu tie, kuri dara, nevis tie, “kuri guļ uz dīvāna”. Tālab organizācijas nākamgad turpinās strādāt pie skaidriem kritērijiem, kas ļautu šo atbalstu mērķtiecīgi novirzīt lauksaimniecības produkcijas ražotājiem, jo “atbalstu, ko lauksaimnieki saņem no sabiedrības, mēs varam atgriezt atpakaļ sabiedrībai tikai lauksaimniecības produkcijas veidā”, piebilst organizācijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Mēs joprojām saņemsim vismazākos maksājumus ES, kur tad ir tie milzu ieguvumi? Varbūt tas, ka daži dabūja amatus ES lauksaimnieku pašpārvaldē! Varbūt tas, ka ES deputātiem ir iespēja izrādīties!

 2. Kas šo miljonāru muldēšanu lassa ?

 3. Vienotības oligarhi lauksaimniecībā

  Zemnieku Saeima ir Vienotības pakalpiņi, kas strādā Vienotības oligarhu labā.

  Miljonārs Bruss ir miljonāra Štokenberga radinieks. Štokenbergs ir Vienotībā integrējušās partijas Sabiedrība citai politikai vadītājs. Vienotība Štokenbergu iecēla Latvijas dzelzceļa valdē. Štokenberga partijas atbalstītāja ir Maira Dzelzkalēja.Viņa startēja uz Eiropas parlamentu no Štokenberga partijas listes. Krievārs ir Valda Dombrovska labs draugs un padomnieks lauksaimniecības jautājumos. Valdis izkārtoja Krievāra kooperatīvam valsts galvojumu 5 milj. Ls. Dzelzaklēja un Krievārs ir Zemnieku saeimas biedri. Valters Bruss ir viens no Zemnieku Saeimas dibinātājiem.
  Kad veidoja pēdējo Dombrovska valdību Zemkopības ministriju gribēja paņemt Zatlers. Vienotība to nepieļāva, jo Zatlers vēlējās par ministru lauku konsultāciju dienesta direktoru Mārtiņu Cimermani. Cimermanis nebija labs Vienotības atbalstītājiem – lielsaimniekiem Mairai Dzelzkalējai, Uldim Krievāram un Valteram Brusam. Viņi iebīdīja savu veco paziņu Straujumu no Tautas parijas laikiem. Štokenbergs bija Tautas partijas ekonomikas ministrs. Valters Bruss arī bija Tautas partijas atbalstītājs. Šie labāk izvēlējas pakalpīgu Tautas partijas biedri Straujumu un pilnībā izslēdza Mārtiņu Cimermani.

  Pašreiz Vienotība ar Zemnieku Saeimu rok kapu mūsu zemniekiem un ir atbildīga par esošo situāciju. Vienotība arī tagad barojas no zemkopības ministrijas siles un pumpē naudu savam PR

 4. Cerams, ka ar nākamo valdību tiks izbeigta šī ZSA pasludinātā dalīšana šķirās, kā viņi paši formulējuši:”tie, kuri dara” un “tie, kuri guļ uz dīvāna”, šādi tikai sanaidojot zemniekus savā starpā. Šīs dalīšanas jēga ir tāda pat kā komunistiem: labais proletariāts (darītāji) un sliktā buržuāzija(gulētāji un liekēži). Šis padomju laika stereotips ir pamatīgi iesēdies dažu lielsaimnieku galvās, bet naudas elks aprobežojis viņu domāšanas spējas. Tomēr relitāte ir tāda: ja man ir 70 gadu un es savu īpašumu apkopju appļaujot platības un izcērtot krūmus, tad es, Lazdiņ, neguļu uz dīvāna, bet gan rūpējos, lai zeme neaizaugtu. To saprot ES, bet nesaprot šī jūsu interešu grupa, kas uzurpējusi tiesības runāt visu zemnieku vārdā.

Draugiem Facebook Twitter Google+