×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
18. jūnijs, 2015
Drukāt

Egils Līcītis: Zēns uz goda! Pēc visiem parametriem atbilstošs Vējonis (14)

Foto - LETAFoto - LETA

Pašmāju ražojumu Raimondu Vējoni viegli varam iedomāties skroderdienu sezonā iznākam uz skatuves tautastērpā Silmaču saimes ļaužu vidū. Atjaunotajā Rīgas pilī namatēvs pašrocīgi savedīs kārtībā un iekops daiļdārzu. Garāmbraucēji bieži redzēs līkņājam Zaļās partijas strādnieku Vējoni ar lejkanniņu un kaplīti rožu stādījumos. Pēc visiem gabarītiem viņš ir mūsējais – klusējošā vairākuma atbalstīts, kas zin, vēlāk tautas stipri mīlēts prezidents. Prātīgums, cilvēcība, atsaucība – tāda esot Vējoņa iedaba, un tādas ir kārtīgam latvietim piemītošās rakstura īpašības. Cēlies no Austrumlatvijas dzimtas, madonietis (tagad Ogres iedzīvotājs) būs arī nenovērtējams dārgums mūsu dialektogiem, izlokšņu speciālistiem.

Politiski no svara ir tas, ka jaunievēlētais prezidents godīgumu atzīst par vērtību un šo stāju, ilgus gadus būdams ministros, nav koriģējis. Tādēļ viņš atšķirībā no nepatikšanās iekritušiem, uzvedības problēmu māktiem kolēģiem nekad nav bijis preses pārmēru vajāts zaķis, lai cik gruntīgu vietu ieņēmis. Tēlaini izsakoties, cilvēku cirvji nav skāruši šo ozolu, un arī turpmākajā darbībā Vējonis diezin vai iekulsies kādā krimiķim līdzīgā stāstā un bojās reputāciju. Ka viens partijnieks nav iedzīvojies mantā, amatos izticis bez komerciālām interesēm, vēlētājiem Latvijā ir nozīmīgs mērinstruments.

Tā kā ziloņkaula tornī Vējonis nesēdēs, cilvēkiem noteikti patiktu, ja “mūsu Raimis”, kaut apbraukājis pusvalsti kā pašvaldību ministrs, tomēr atkal uzautu darba zābakus un sāktu prezidēšanu, izmetot lielu loku apkārt Latvijai. Kā saka – lai zinātu, ko tauta domā. Vajag turēties ciešāk pie zemes, nevis ar gaisā pasistiem saeimiešiem. Valsts galvam jābūt pie valsts, nevis lakkurpēs jāšīberē pa Ženēvas diplomātisko salonu.

Trenētība iekšpolitikā, ciets sprands arī būs noderīgas kvalitātes no partijām neatkarīgam, tautai pietuvinātam vīram Rīgas pilī, kas nodomājis pelnīt cieņpilnu attieksmi cilvēku acīs. Iespējams, Vējonis augstajam amatam vēl nav pietiekami ideoloģiski apkalts un tā kodolīgi un pārliecināti izteicies par valstij un nācijai svarīgām lietām un vērtībām. Tomēr vājākā punkta pārvarēšanai viņš pieņems darbā prezidenta domu oficiālos tulkotājus. Ar līdzstrādniekiem Raimonds esot koleģiāls un pātagojot vien tad, kad pavisam novests līdz sarkanai lampiņai.

Vērīgi sekojuši līdzi Latvijas prezidenta vēlēšanām, sabiedrotie amerikāņi arī uzmanīgi izraugās, kuru likt par Baltā nama saimnieku. Šķiet, konservatīvais Džebs Bušs būtu līdzsvarots cilvēks, ar kuru prezidents Vējonis gribētu tikties Vašingtonā. Abi kungi ir pārliecināti un vēlas pierādīt, ka tuvākos desmit gadus spēs padarīt par lieliskāko laiku, kāds ASV un Latvijas vēsturē jebkad pieredzēts.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. pārāk ātri slavējam un peļam – vēl jau nekādus varoņdarbus nav sastrādājis.
  Komentāros gan ir redzama vēlme nolikt latviešus un destabilizēt “politsituāciju” valstī – laikam Maskavas pavēle.

 2. … Janos .. !!!

 3. … Vesels … ! Ar so cilveku gribetos pacelt glazi uzavas … !!!!

 4. … Piekritu: …’ … vel nav ideologiski pietiekami apkalts …’, tamdel palidzibai jadod paris gudribas graudus no latviskas ideologijas sludinatajiem ar pieredzi:

  No Pagatnes : Rainis, ‘ Nesavtiga milestiba, uzupuresanas vispareja laba tik vien dara cilveku par cilveku …’ —– Tamdel jau izpostitaLatvija 30 gados kluva par ‘jauna zvaigzne zvaigznaja… ‘ !!!!

  No tagadnes : Avots, ‘ Dazus desmit gadus atpakal vel visi mes bijas svesu kungu vergi, un sodien, absoluti brivi kluvusi, dienam pulamies un naktim domajam, ka vienam oteru par savu vergu padarit. ‘ —- Tamdel, vecai zombetai nomenaklaturai ir jaatstajas no uzurpetas tautas vadibas un tas valsts administracijas – jo agrak, jo labak … !

  Nakotnei: Ulmanis, Karlis, ‘ Ja mes milam musu zemi, ja mums ir sveta musu pagatne un nakotne, ja ir mila musu tauta un mes gribam to uzturet dzivu un stipru, tad paliksim uzticigi savai dzimtai vietai, savam pagastam, savai gimenei un savas dzimtas zemes kapsetai pec naves … ‘ ! —- Tamdel jaunai latviesu paaudzei ir skolas jamaca savas tautas tikumiba un tradicijas un milet savu zemi, savu tautu, neatkarigi no globalsitu vai rusofobu ideologijam …. !!!

  … Sajos viedos apradijumos gul nenoliedzamas laviesu tautas vertibas, kas joprojam tiek graustas no musu ienaidniekiem ar pasu balinu pakalpinu palidzibu …

 5. Normāls prezidents!

 6. Tipiska Latvijas ‘viduveejiiba’. Diemzheel. Un tieshi taapeec jau Latvijas Valsts ir dziljaa dirsaa (atvainojiet, bedree) , ka muusu pashu izveeleetie Saeimas deputaati izveelee shaadas viduveejiibas. Atvainojiet, bet tas ir ne tikai NOZHEELOJAMI, bet arii KRIMINAALI.

  • Lielākā latviešu daļa atbalsta viduvējības, jo lielākajai daļai skauž, ka prezidents būs daudz zinošāks par pašiem. Kā saka : tāds tādu saprot.
   Sūnu ciems palaida garām izdevību iegūt izcilu Prezidentu.taču katrai tautai ir tāda valdība, kādu tā pelnījusi.

 7. Kaut kā jau kulsies,kā visi,kas tautas nemīlēti caur sarežģītām shēmām pie amatiem tikuši.

 8. Ko parak liela no ta vienmer ciks vien sanak ta ari bus ar so nekam nederigi izlielito prezidentu apmaldisies tapat ka Afrika.

 9. Puisis ir uz goda , kā no galda tā uz poda- Vectēva bērnības citāts!!!!

 10. Pareizi== mūsējais! Pratīs iedvesmot tautu apsaimniekot katru KVADRĀTMETRU LATVIJAS ZEMI!

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Mainu 24. septembri pret 25. jūniju!

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, pieņēma likumu, kas paredz noteikt par brīvdienu 24. septembri, kad Latviju apmeklēs Romas pāvests Francisks. Likuma izmaiņas galīgajā lasījumā atbalstīja 68 deputāti, pieci bija pret, divi – atturējās, bet vēl astoņi balsojumā nepiedalījās. Ekonomikas ministrija iepriekš neatbalstīja šo ideju, sakot, ka Latgales uzņēmēji paši varot lemt par brīvdienu pāvesta vizītes laikā un ka viena valsts noteikta svētku diena valsts budžetam radot astoņu miljonu eiro zaudējumus. Jāpiebilst, ka šogad 23. un 24. jūnijs, kas saskaņā ar likumu ir svētku dienas, šogad iekrīt sestdien un svētdien, līdz ar to svinētājiem izpaliek papildu brīvdienas.

Vai jūs balsosiet par "Saskaņu" mācītāja Pētera Sproģa dēļ?
Draugiem Facebook Twitter Google+