×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
5. februāris, 2014
Drukāt

Ziemas bruņojums namdurvju un pagalma tīrīšanai

sniegs_12

Kad bagātīgi sasnieg, nevar iztikt bez piemērotiem instrumentiem, ar kuru palīdzību atbrīvot ceļu pie namdurvīm un pagalmā.

Slotas


Zaru slotas lauku saimnieki paši mēdz sarūpēt no bērziem. Prasmīgi sietas izturīgas slotas var iegādāties gadatirgos un veikalos, kur, sākot no 1,42 eiro, nopērkamas arī slotas no sorgo vai rīsiem – tās gan ir mazāk izturīgas nekā no zariem sietās un derēs tikai tādai paslaucīšanai. Nopietnāks sniega slaucīšanas instruments ir klasiskā saru slota, tikai jāpainteresējas, vai tā piemērota arī āra darbiem. Darbam brīvdabas ap­stākļos to izgatavo no koka vai plastmasas, ar pamatnē iestiprinātiem gariem, sintētiskiem sariem vai vēdekļveidīgi izkārtotiem polipropilēna sariem. “Āra slotām atkarībā no to izmantošanas teritorijas lieluma un gaidāmajām manipulācijām platums ir 30 – 80 cm, cena 1,9 – 5 eiro. Kāts maksās 1,20 – 1,50 eiro. Tātad lielai teritorijas notīrīšanai noderēs platāka slota, kamēr piemājas celiņu noslaucīs arī 30 cm plats rīks,” stāsta SIA “Valrek” vairumtirdzniecības menedžeris Intars Lilienfelds.

Izturīgas multifunkcionālas āra slotas, kurās birstes korpusu viegli slīpā stāvoklī notur metāla skavas, ražo uzņēmums “Nous Pro”, kura valdes loceklis Edgars Vanags stāsta: “Slotas var izmantot gan celtniecības, gan tīrīšanas darbos. Kad birstes sari vienā malā nodiluši, korpusu izņem un sagriež ar otru pusi.”

Lāpstas


Klasiskās sniega lāpstas kādreiz gatavoja no koka kātā iestiprinātas finiera plāksnes, kuras apakšējo daļu nosedza metāla sloksne. Ar šiem uzticamajiem rīkiem strādājušas daudzas sētnieku paaudzes, taču vietējais ražotājs SIA “Nous Pro” modeli uzlabojis un tirgū piedāvā lāpstas “Around” (garums 1590 mm, platums 420 mm), kam kāta savienojuma vieta ar saplāksni ir nostiprināta ar būvstiprinājumu, padarot instrumentu izturīgāku. Apakšējai daļai pievienota nerūsējoša tērauda plāksne, tāpēc to var izmantot arī kā ledus skaldni. Lāpsta ir izjaucama, ja to nepieciešams transportēt vai nomainīt detaļu. It kā vienkāršās lāpstas unikālā saliekamā konstrukcija ļauj to sagriezt un jebkuru no četrām malām izmantot par apakšējo darba virsmu. Tāpat multifunkcionāls ir ērti izjaucams ledus cirtnis, ko vasarā var izmantot kā celtniecības skrāpi grīdu attīrīšanai no celtniecības atkritumiem.

Veikalos redzamas ļoti daudzu ražotāju lāpstas ar plastmasas liekšķerēm. Trauslākas lāpstas būs lētākas, bet, sākot no 10 eiro, varēs nopirkt jau solīdāku un izturīgāku instrumentu, piemēram, “Rutenhechbeck” ražojums “Yeti” maksā 4,90 eiro. Lāpstas ar teleskopisko kātu viegli regulēt atbilstoši cilvēka augumam, augstākas klases instrumentiem būs izlocīts, ergonomisks kāts.

Ļoti platas lāpstas sauc par sniega stūmējiem – tām visbiežāk ir divi rokturi, kas savienoti savā starpā. Dažu modeļu sniega stūmējiem ir salokāms kāts, kas atvieglo to uzglabāšanu. Vieglāks darbs varētu būt ar sniega stūmēju, kuru aizmugurē balsta divi riteņi (“Heckt” izstrādājums “www.220.lv” maksā 20,90 eiro). SIA “Valrek” vienkāršu lāpstu ar koka kātu piedāvā par aptuveni 4,5 eiro, ar metāla kātu – 10 eiro, bet vienkāršs sniega šķūris maksās ap 19,50 eiro. Izcila kvalitāte, lielisks dizains un augstākas cenas, protams, ir “Fiskars” un “Gardena” prestižajiem izstrādājumiem.

“Sniega savākšanai piedāvājam lāpstas (17 eiro), birstes (14 eiro) un skrāpjus. Ar speciālo skrāpi ledu nevis noskalda, bojājot bruģa segumu, bet, sāniski stumjot, lieko noskrāpē. Darba virsmas montē uz speciālā kāta (maksā 17 eiro), kas ir resnāks un īsāks nekā parastie. Kāts ir viegli piestiprināms un noņemams. To var iegādāties vienu un izmantot visām trim galvām. Lāpstu platums ir 40 – 50 cm, apakšējās darba virsmas ir ar alumīnija vai cietas gumijas malu. Tādu lāpstu stumjot, gumijas mala neķeras – vieglāk pārslīd pāri maziem nelīdzenumiem uz zemes. Sniega lāpstai nav obligāti jābūt platai, tīrot sniegu lielākos apjomos ar šaurāku liekšķeri, mazāk nogurst rokas,” pieredzē dalās SIA “Manta” tirdzniecības vadītājs Indriķis Jermaks.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+