×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
26. februāris, 2013
Drukāt

Ziemas pārbaudījumi rallijā “Sarma”

Foto - Raimonds VolontsFoto - Raimonds Volonts

Aizvadītajā nedēļas nogalē Apes un Gulbenes novados norisinājās rallijs “Sarma 2013”. Tas vienlaikus bija Latvijas un Lietuvas rallija čempionātu posms, Latvijas rallijsprinta posms, kā arī Ziemeļeiropas zonas rallija čempionāta un Baltijas ziemas kausa posms. 


Pavisam rallijā piedalījās 102 ekipāžas no septiņām valstīm. Patīkamos sniegotas ziemas apstākļos rallija braucējiem bija jāveic 10 ātrumposmi, bet rallijsprinta ieskaites dalībniekiem distance bija par četriem ātrumposmiem īsāka.

Jau ar pirmajiem ātrumposmiem vadībā izvirzījās šo sacensību galvenie favorīti – Krievijas ekipāža Aleksejs Lukjaņuks/Aleksejs Arnautovs. Viņu tempu centās noturēt divas igauņu ekipāžas – Sīms Plangi/Mareks Sarapū un Timu Korge/Erki Pints, kā arī Krievijas sportisti Vasilijs Grjazins/Dmitrijs Čumaks un latvieši Jānis Vorobjovs/Guntars Zicāns. Taču daudziem rallija braucējiem, tajā skaitā arī līderiem, finišu sasniegt tā arī neizdevās. Dažādu iemeslu dēļ sacensības priekšlaicīgi beidzās 30 ekipāžām. Arī biezais sniegs un lielās kupenas nopietni ietekmēja rallija rezultātus – jebkura izbraukšana ārpus trases faktiski maksāja izstāšanos. Diemžēl sestajā ātrumposmā kupenā palika arī “NJ Racing” komandas braucēji Jānis Berķis/Edgars Čeporjus.

Vēl sāpīgāku izstāšanos, līdzīgā veidā izlidojot no trases, pašā pēdējā ātrumposmā piedzīvoja Jāņa Vorobjova ekipāža, kuri tobrīd atradās stabilā otrajā vietā. Savukārt Lukjaņuks brauca ļoti pārliecinoši un finišā varēja svinēt pelnītu uzvaru.

Vairāk nekā pusotru minūti uzvarētājam zaudēja lietuvieši Dominiks Butvils/Renats Vaitkevičus, bet trešo vietu absolūtajā vērtējumā ieņēma mūsu Aivis Egle/Andis Dauga.

Krietni labāk pašmāju sportistiem veicās priekšpiedziņas automobiļu klasēs. Visu ralliju pirmais trijnieks bija nemainīgs – ātrākie bija ar līdzīgām “Ford Fiesta” automašīnām braucošie “OKartes” autosporta akadēmijas audzēkņi Ralfs Sirmacis/Māris Kulšs un viņu komandas biedri Emīls Blūms/Ilmārs Vecgailis, kā arī Nauris Bruņinieks/Edgars Grīns. Jāpiebilst, ka Sirmacis absolūtajā vērtējumā ieņēma 13. vietu, apsteidzot daudzus ar krietni jaudīgāku pilnpiedziņas tehniku braucošos dalībniekus.

Nākamais Latvijas rallija čempionāta posms notiks Talsos 17. un 18. maijā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+