×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
28. augusts, 2013
Drukāt

Ziemeļkoreja paredz gaišu nākotni tūrismam un vēlas piesaistīt ārzemniekus

LETA/AFPLETA/AFP

Ziemeļkoreja trešdien paziņoja, ka saskata gaišu nākotni tūrismam un piedāvās vairāk starptautisko un vietējo lidmašīnu reisu, kā arī atvērs tūrisma sektoru ārvalstu investoriem.

 

“Tūrisma resursu pārbagātība paver gaišu nākotni tūrisma attīstībai,” valsts ziņu aģentūrai sacīja Ziemeļkorejas valsts starptautiskā tūrisma kompānijas “International Travel Company” direktors Džo Songju.

Valsts “pieliek lielus pūliņus”, lai attīstītu tūrismu kā vienu no valsts lielākajiem ekonomikas sektoriem, sacīja Džo, solot jaunus avioreisus uz Phenjanu no Ķīnas, Dienvidaustrumāzijas un Eiropas.

Viesnīcas Phenjanā tiek atjaunotas “pasaules līmenī” un tiks būvēti jauni sporta centri un beznodokļu veikali, viņš teica.

Ārvalstniekiem tiks ļauts veidot neatkarīgu uzņēmējdarbību vai kopuzņēmumus tādos projektos kā kūrorti, viesnīcas un veikali, piebilda Džo.

Viņš arī teica, ka citvalstu kompānijas, kas investēs projektu attīstības agrīnās stadijās, saņems īpašu attieksmi, lai varētu pēc iespējas ātrāk gūt peļņu.

Ārvalstu eksperti tiks piesaistīti, lai palīdzētu izveidot un pārvaldīt kūrortus, viesnīcas un restorānus, solīja Ziemeļkorejas starptautiskā tūrisma kompānijas vadītājs.

Novārdzinātā kodolvalsts pēdējā laikā cenšas piesaistīt ārvalstu tūristus, mēģina atdzīvināt ekonomiku, kam ievērojami kaitējusi neatbilstoša pārvaldība un starptautiskās sankcijas.

Tiešie gaisa satiksmes savienojumi ar Ziemeļkoreju pašlaik ir ierobežoti, tādēļ lielākā daļa cilvēku dodas uz Ķīnu, kas ir lielākā izolētās valsts sabiedrotā, lai pēc tam dotos uz Phenjanu.

Ārvalstu tūristus Ziemeļkorejā ierasti pavada oficiāli gidi un reti tiem tiek dota iespēja pašiem sarunāties ar Ziemeļkorejas pilsoņiem vai iejukt to pūlī.

Ziemeļkoreja ne tuvu nav lēts tūristu galamērķis. Valsts, kurai trūkst konvertējamās valūtas, tūristiem nosaka augstas cenas visam – sākot no alus līdz pat viesu izmitināšanas vietai.

Tūristiem Ziemeļkoreja ir jāveic maksājumi eiro un ārvalstniekiem nav ļauts izmantot vietējo valūtu vonus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+