×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.4°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
12. decembris, 2012
Drukāt

Ziemeļkoreja paziņo par veiksmīgu satelīta ievadīšanu Zemes orbītā

Foto - AFPFoto - AFP

Ziemeļkoreja apstiprinājusi, ka tā veikusi tāla darbības rādiusa raķetes palaišanu, sekmīgi nogādājot Zemes orbītā mākslīgo pavadoni.

“Mūsu satelīta “Kwangmyongsong-3″ otrās versijas palaišana no Sohes kosmosa centra 12. decembrī bija veiksmīga,” ziņo Korejas galvenā ziņu aģentūra (KCNA). “Satelīts iegājis orbītā, kā plānots.” Vēlāk šis paziņojums tika svinīgi nolasīts arī Ziemeļkorejas valsts televīzijā. Šādas pārraides Phenjana rīko ļoti reti, un tas notiek tikai ļoti īpašos gadījumos, piemēram, pavēstot par valsts līdera nāvi.

Rietumvalstu diplomāti jau paziņojuši, ka trešdien uz ārkārtas sēdi pulcēsies ANO Drošības padome, lai apspriestu savu reakciju uz Ziemeļkorejas raķetes palaišanu, kas tiek uzskatīta par faktisku ballistiskās raķetes izmēģinājumu, kas atzīstams par ANO rezolūcijas pārkāpumu. Sēdi, kas sāksies plkst.11.00 (plkst.19.00 pēc Latvijas laika), pieprasīja sasaukt ASV un Japāna.

Taču satraukumu par Phenjanas rīcību paudusi pat Ķīna, kas ir vienīgais tuvākais Ziemeļkorejas komunistiskā režīma sabiedrotais. Pekina gan aicinājusi visas puses izvairīties no “liesmu uzpūšanas”. Vienlaikus valstij piederošā aģentūra “Siņhua” izplatījusi paziņojumu, kurā aizstāvētas Phenjanas tiesības veikt kosmosa izpēti. Arī Krievija Ziemeļkorejas nepakļaušanos ANO rezolūcijām atzinusi par “nepieņemamu”, norādot, ka tai būs “negatīva ietekme” uz reģionālo drošību.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+