Pasaulē
Citur

FOTO: Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns ieradies Vladivostokā0

Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns trešdien ieradies Vladivostokā, kur viņam ceturtdien paredzēta tikšanās ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu.

Tā būs Kima un Putina pirmā tikšanās.

Pēdējais Krievijas un Ziemeļkorejas samits notika 2011.gadā, kad pašreizējā Ziemeļkorejas līdera tēvs Kims Čenirs devās uz Sibīriju, lai tiktos ar Dmitriju Medvedevu, kas tobrīd ieņēma Krievijas prezidenta amatu.

Kims, kuram šī ir pirmā oficiālā vizīte Krievijā, ieradās Vladivostokā pēcpusdienā ar vilcienu un viņu sagaidīja sarkanais paklājs un goda sardze.

“Es ceru, ka šī vizīte būs veiksmīga un noderīga,” Krievijas televīzijai iepriekš šodien sacīja Kims, kad viņa vilciens šķērsoja Krievijas robežu.

Kims uz brīdi paviesojās robežstacijā Hasanā, kur savos braucienos bija piestājuši arī viņa tēvs Kims Čenirs un vectēvs Kims Irsens.

Kā Kimu Čenunu Krievijā sagaidīja

“Es ceru, ka sarunu laikā (..) notiks konkrētas diskusijas par situācijas atrisināšanu Korejas pussalā un mūsu divpusējo attiecību attīstību,” paziņoja Ziemeļkorejas līderis.

Gaidāms, ka Putins ieradīsies Vladivostokā ceturtdien un pēc tikšanās ar Kimu dosies uz vēl vienu samitu Pekinā.

Ziemeļkorejas oficiālā ziņu aģentūra KCNA iepriekš ziņoja, ka Kimu vizītē pavada Ziemeļkorejas ārlietu ministrs Ri Jonho.

Kims plāno uzturēties Vladivostokā līdz piektdienai un apmeklēt vairākus kultūras pasākumus, tostarp baleta izrādi un apskatīt pilsētas akvāriju, ziņo Krievijas mediji.

Putina un Kima samits noorganizēts pēc vairākkārtējiem Putina uzaicinājumiem apmeklēt Krieviju.

Kopš pagājušā gada marta Ziemeļkorejas līderis ir četras reizes ticies ar Ķīnas prezidentu Sji Dzjiņpinu, trīs reizes ar Dienvidkorejas prezidentu Munu Džēinu un divreiz ar ASV prezidentu Donaldu Trampu. Vienreiz Kims ticies arī ar Vjetnamas prezidentu.

Pēdējais samits ar Trampu izrādījās neveiksmīgs, un politologi pieļauj, ka Kims tagad meklēt plašāku starptautisku atbalstu savai nostājai attieksmē ar ASV.

Politologi pieļauj, ka Phenjana, vēršoties pie Maskavas, cenšas arī līdzsvarot Ķīnas ietekmi. Ķīna pēdējos gados ir kļuvusi par Ziemeļkorejas galveno sabiedroto un lielāko tirdzniecības partneri.

Maskava ir atbalstījusi domu par sankciju atvieglošanu Ziemeļkorejai, bet Vašingtona pārmetusi Maskavai, ka tā mēģina palīdzēt Phenjanai izvairīties no dažiem soda pasākumiem. Krievija šīs apsūdzības ir noliegusi.

Putina padomnieks ārlietās Jurijs Ušakovs sacīja, ka tikšanās laikā uzsvars tiks likts uz “politisko un diplomātisko risinājumu kodolproblēmai Korejas pussalā”.

KCNA neatklāja, vai Kimu vizītē pavada viņa sieva Ri Soldžu vai māsa Kima Jočena, kura arī Kima padomniece.

LA.lv
LE
LETA
Pasaulē
Maskavas lidostā sadūmojuma evakuē cilvēkus no lidmašīnas. Ir cietušie
10 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Leiena brīdina no netaisnas izturēšanās pret ES austrumu dalībvalstīm
10 stundas
Uldis Šmits
Pasaulē
Ievēlēta, bet…
17 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LA
LA.LV
Ekonomika
Apstiprināts lielākais ES fondu projekts – Latvijas dzelzceļa elektrifikācija
23 minūtes
LA
LA.LV
Ekonomika
FOTO: Latvijā palaists pirmais 5G internets LMT tīklā un iedarbināts pirmais 5G rūteris
55 minūtes
OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
“Piecelties! Ekonomiskā tiesa nāk!”
4 minūtes
LE
LETA
Latvijā
IKVD min, kur varētu būt notikuši pārkāpumi LU rektora vēlēšanās
3 stundas
VS
Viesturs Sprūde
Pasaulē
“Apollo 11”. ASV atceras Mēness uzvaru
47 minūtes