×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
4. novembris, 2012
Drukāt

Ziemeļvidzemē datorprasmes apguvuši 773 seniori

Foto-LETAFoto-LETA

Ziemeļvidzemē sociālās atbildības projekta “Pieslēdzies, Latvija!” laikā datorprasmes apguvuši 773 seniori, kas ir 12,5% no kopējā “Pieslēdzies, Latvija!” šī gada apmācīto skaita visā Latvijā, aģentūru LETA informēja elektronisko sakaru komersanta “Lattelecom” Sabiedrisko attiecību nodaļas projektu vadītāja Līga Bite. Kopumā projektā iesaistījās vairāk nekā 90 skolotāju, apmācot 6000 senioru visā Latvijas teritorijā.

Bezmaksas datorapmācības kursus Ziemeļvidzemes reģionā organizēja 17 skolas un apmācību punkti 13 novados – Draudzīgā aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzija, Grundzāles pamatskola, Jeru pamatskola, Krimuldas vidusskola, Limbažu novada ģimnāzija, Mazsalacas vidusskola, Naukšēnu novada vidusskola, Rāmuļu pamatskola, Rencēnu pamatskola, Smiltenes ģimnāzija, Trikātas pamatskola, Valkas ģimnāzija, Zvejniekciema vidusskola, Siguldas pagasta pensionāru biedrība, Siguldas pensionāru biedrība, biedrība “Staiceles seniori” un Zaubes Evaņģēliski luteriskā draudze.

Pateicībā par ieguldīto laiku, darbu un entuziasmu senioru apmācībā, 2.novembrī Draudzīgā aicinājuma Cēsu valsts ģimnāzijā notika “Pieslēdzies, Latvija!” Ziemeļvidzemes noslēguma pasākums. Atklāšanas uzrunā projekta iniciators, uzņēmuma “Lattelecom” valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis atzina: “Šis projekts gan man personīgi, gan visiem darbiniekiem ir sirds projekts, jo mēs redzam milzīgo aizrautību no 60, 70 un pat 80 gadīgiem cilvēkiem. Mums ir svarīgi redzēt, ka seniori ir priecīgi un spējīgi apgūt aizvien jaunas un noderīgas lietas!”.

Savukārt Cēsu novada domes priekšsēdētājs Gints Šķenders uzsvēra: “Zīmīgi, ka valsts svētku priekšvakarā mēs varam atskatīties uz labi paveiktiem darbiem. Dzīvē viss strauji mainās, mūsu tuvākie cilvēki nereti ir devušies tālu prom. Tāpēc senioriem ir ļoti svarīgi nejusties vientuļiem un iet laikam līdzi. Šis projekts piedāvā iespēju sevi pilnveidot, lai turpinātu aktīvi dzīvot!”

Visi skolotāji, kas apmācījuši ap 70 senioru, par ieguldīto darbu saņēma portatīvos datorus. Savukārt skolu direktoriem un projektā iesaistītajām pašvaldībām tika pasniegti “Lattelecom” pateicības raksti.

Godināmo skolotāju vidū bija Ainārs Vītols no Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas, Irita Eimane no Grundzāles pamatskolas, Māra Ozola no Jeru pamatskolas, Dagnija Ozoliņa no Krimuldas vidusskolas, Zane Luste no Mazsalacas vidusskolas, Jānis Ločmelis no Naukšēnu novada vidusskolas, Ija Rozīte no Rencēnu pamatskolas, Sandra Pakule no Smiltenes ģimnāzijas, Inga Boškina no Trikātas pamatskolas, Liene Skroude no Valkas ģimnāzijas un Santa Tinkusa no Zvejniekciema vidusskolas.

Turpmāko divu nedēļu laikā tiks godināti arī pārējie projekta dalībnieki – 5.novembrī notiks noslēguma pasākums Ventspilī, 7.novembrī – Balvos, 9.novembrī – Jelgavā, 12.novembrī – Daugavpilī, 13.novembrī – Aizkrauklē, bet 14.novembrī – Rīgā.

“Lattelecom” projekts “Pieslēdzies, Latvija!” tiek īstenots kopš 2008.gada. No 2011.gada projekta fokuss tika virzīts uz senioru datorprasmju celšanu, apmācot 1500 seniorus visā Latvijas teritorijā. Savukārt šogad plānots četras reizes lielāks apmācīto senioru skaits – ap 6000 senioru.

Nākamo sešu gadu laikā līdz Latvijas neatkarības proklamēšanas simtajai gadadienai “Lattelecom” plāno apmācīt līdz 30 000 senioru, teikts paziņojumā.

Bezmaksas datorapmācības tiek piedāvātas cilvēkiem pēc 50 gadu vecuma. Mācības no maija līdz novembrim noritēja skolu datorklasēs līdz 14 dalībniekiem grupā un ilga trīs dienas, apmācībām veltot četras mācību stundas ik dienu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+