Mobilā versija
+2.0°C
Austris
Svētdiena, 22. janvāris, 2017
19. decembris, 2014
Drukāt

Zinātnieki izstrādājuši shēmu, lai piemērotu lauksaimniecību globālajai sasilšanai (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Žurnāls “Environmental Research Letters” publicējis Starptautiskā praktiskās sistēmiskās analīzes institūta darbu, kurā zinātnieki centušies izstrādāt vairākus scenārijus, lai uzlabotu lauksaimniecības attīstību globālās sasilšanas apstākļos.

Pēc speciālistu paustā, saistībā ar pakāpeniski pieaugošo gaisa temperatūru, siltumnīcefektu izraišo gāzu izmešu palielināšanos atmosfērā, augsnes un ūdens resursu noplicināšanos līdz 2050.gadam pasaules lauksaimniecībā produkcijas izlaides apmērs var sarukt par 18% salīdzinājumā ar pašreizējo situāciju. Lai mainītu šo situāciju, nepieciešams rīkoties jau pašlaik, uzsver zinātnieki.

Viņi ir izstrādājuši deviņus scenārijus, lai saglabātu lauksaimniecības efektivitāti. Liela daļa piedāvāto risinājumu izmaksā diezgan dārgi un paredz, piemēram, mainīt starptautisko graudu tirdzniecības struktūru, ūdens rezervuāru būvniecību un jaunu irigācijas sistēmu izveidošanu.

Zinātnieki gan norāda, ka, neraugoties uz paveikto darbu, viņi līdz galam nav pārliecināti par savām prognozēm un ir pārliecināti, ka izstrādātos scenārijus būtu jāpapildina.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Patreiz ir pavisam citas problēmas. Šie zinātnieki iznieko savu energiju. Patreiz galvenā problēma ir nemelnzemes lauksaimniecības zemes izslēgšana no izmantošanas. Patreiz sekmīgas melzemju auglības pacelšanas rezultātā nemelnzemju zemes neatmaksājas apstrādāt. Notiek strauja nemelzemju pamešana. Plašas teritorijas tiek pamestas. Nemelnzemes var izmantot lauksaimniecībai tikai tad, ja tur ir intensīva lopkopība. Vācijā tā arī dara. Pie mums tas nesanāk, jo notiek nekontrolēta mazvērtīgas liellopu gaļas ievešana no tālām zemēm. Nezin kāpēc vāciešiem izdodas to nepieļaut. Pie mums veikalos nav iespējams nopirkt liellopu gaļu, ko pēc garšas īpašībām var saukt par gaļu. Bez labas liellopu gaļas nav iespējams izgatavot arī normālas desas.

Cūku mēris neārstējams, bizness atjaunojams (4)Cilvēciskais faktors spēj pārvarēt ikvienu biodrošības barjeru
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (18)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+