×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
24. marts, 2014
Drukāt

Žirinovskis aicina “sadalīt” Ukrainas teritoriju (13)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Krievijas parlamenta apakšpalātas jeb Valsts domes deputāts Vladimirs Žirinovskis nosūtījis Polijas Ārlietu ministrijai vēstuli, kurā aicina Varšavu “sadalīt” Ukrainas teritoriju, informē Polijas televīzijas interneta vietne “www.tvp.info”.

Krievijas Liberāldemokrātiskās partijas līdera Žirinovska parakstītajā vēstulē Polija mudināta pievienot sev Ukrainas piecus rietumu apgabalus – Volīniju, Ļvovu, Ivanofrankivsku, Ternopiļi un Rivni. Viņš mudina Varšavu uzstāt uz to, lai šajos piecos apgabalos notiktu referendums par pievienošanos Polijai. Savā vēstulē Žirinovskis arī atgādina par poļu un ukraiņu pagātnes konfliktiem, norādot, ka ir jāatjauno “vēsturiskā patiesība”. Līdzīgus piedāvājums par Ukrainas teritorijas sadalīšanu no Žirinovska saņēmušas arī Ungārija un Rumānija, kuras aicinātas paņemt attiecīgi Aizkarpatu un Čerņivcu apgabalu. Saskaņā ar Žirinovska vēstulē izklāstītajām iecerēm Ukraina varētu pastāvēt tikai valsts centrālajā daļā.

Sarunā ar Polijas televīziju Ārlietu ministrijas pārstāvis Marcins Vojčekovskis apstiprināja, ka saņemta vēstule no Žirinovska. Viņš to nodēvēja par “muļķīgu”, sakot, ka Žirinovski un viņa piedāvājumu neviens neuztver nopietni. Vienlaikus Vojčekovskis izteica bažas, ka daļa Krievijas politiskās elites joprojām domā saskaņā ar Molotova-Ribentropa pakta principiem un nav izdarījusi pareizus secinājumus no vēstures mācībām.

Polijas televīzijas sižetā arī norādīts, ka, visticamākais, odiozais politiķis šādas vēstules sūtīšanu iepriekš bija saskaņojis ar Kremli. Iespējams, tā ir provokācija, kuras mērķis ir sabojāt Polijas un Ukrainas attiecības.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Šausmīgs cilvēks, kā tādu zeme tura.

 2. Krievijas galvenais purns atkal izcēlies!

 3. Jocīgi,ka tik lieli pārdzīvojumi par Latvijas amatpersonu piedalīšanos piemiņas pasākumos, bet SVĒTAIS miers par Krievijas Domes VICESPĪKERA fašistiski -šovinistiskiem izteikumiem! Klusums , klusums, klusums. Saldu dusu, viss tik labi, tik labi, tik labi!

 4. Šādi paziņojot Žirinovskis sapujušiem rietumiem liek saprast ,ka krievi okupēs patreizējās Ukrainas teritoriju līdz minētiem rietumu apgabaliem,kas pāries Polijas ,Rumānijas un Ungārijas īpašumā.Būs labota vēsturiskā netaisnība ,ko veica b.Staļins atņemdams šos apgabalus no minētām valstīm lai tos pievienotu PSRS .Apsveicama ideja ,kas novērsīs tālāko konfrontāciju starp valstīm.

 5. SerGejs ŠoiGejs Atbildēt

  Es aicinu sadalīt Krievu impēriju, dodot pašnoteikšanās tiesības baškīriem, burjatiem, čečeņiem, dagestāniešiem, ingušiem, kabardiešiem, kalmikiem, karēliešiem, čerkesiešiem, jakutiem, mariiem, mordoviešiem, osetiešiem, tatāriem un udmurtiem.

  • Laba doma! Es piekrītu!Tik milzīga teritorija,bagāta un skaista zeme, bet arvien nepietik.Jau vairākus gadsimtus “raujas” uz Eiropu.Pēteris 1 “cirta” logu uz Eiropu, varbūt vajadzēja “cirst” austrumu virzienā? Kāpēc viņi tik briesmīgi nemīl savu zemi?

   • padoju disidenta Andreja Saharova izteikumim, Gruzija, ir tipiska “mazā impērija”. domāju, ka arī mūsdienu Ukrainas “vadoņi” ļoti cenšas parveidot “savu” valsti par “mazo impēriju”, kura totāli ignorē citu etnosu likumīgās intereses.

    • Tu domā 120 miljonu “mazo” krievu tautu un viņas likumīgās interses tur, kur kādreiz virsū ir bijis krievu zaldāta zābaks?

 6. Nēesiet tik naivi – ar Žirinovska muti runā Putins, ja pats to nevar izteikt skaļi. Laiks to visiem saprast …p

 7. Žiriks izskatās āksts, bet par viņu smieties nevajag – viņš ākstu tikai tēlo, lai pateiktu to, ko Kremlis patiesībā domā, bet nepasaka, lai nebūtu starptautiski skandāli. Viņam var ticēt, un tas ir pavisam bēdīgi…

 8. Katrā cirkā vajag savu ākstu.

 9. Ka tikai pašu nesadala…

Draugiem Facebook Twitter Google+