×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
4. aprīlis, 2016
Drukāt

ZM ierēdne maldina sabiedrību par sauso suņu barību, uzskata vetārsti (4)

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas Veterinārārstu biedrība (LVB) kategoriski noraida Latvijas Zemkopības ministrijas (ZM) Veterinārā un pārtikas departamenta direktores Zandas Matuzales publiskos izteikumus medijos, ka ministrija it kā uzdevusi LVB izstrādāt vadlīnijas suņu turētājiem par sausās barības izbarošanu, teikts biedrības plašsaziņas līdzekļiem izplatītajā paziņojumā.

“Latvijas Veterinārārstu biedrība ZM lūgumu nav saņēmusi un šādas vadlīnijas neizstrādās,” uzsver biedrība.

Biedrība arī uzskata, ka uzdot šādu vadlīniju izstrādi veterinārārstiem ir absurdi. Ja sausās barības ražotājs uzskata, ka viņa ražoto barību sunim drīkst izbarot tikai vienā noteiktā pozā, tad ražotāja atbildība būtu to norādīt uz barības iepakojuma. Veterinārārstu vienīgais papildu ieteikums – vienmēr nodrošināt dzīvniekiem piekļuvi svaigam dzeramajam ūdenim.

“Uzskatām, ka tamlīdzīgi augsta valsts ierēdņa izteikumi dezinformē sabiedrību un suņu īpašniekus par sausās barības ēdināšanu. Apgalvojums, ka sausā barība var būt kaitīga suņiem, ja tā netiek izbarota kādā noteiktā pozā, ir vērtējama kā industrijas graušana,” uzskata LVB, vienlaikus norādot, ka sausās barības izbarošanas pozai nav saistības ar barības vada dilatācijas rašanos. Slimības skartajiem suņiem laboratoriski apstiprinātas neiroloģiskas izmaiņas, kam nav nekāda sakara ar to, kādā pozā suns atrodas ēšanas laikā.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Tādu sviestu var izdomāt tikai pie mums-LV!Nu es nesaprotu,lūdzu paskaidrojiet-par ko viņiem naudu maksā-par drēbju izdilumu no sēdēšanas!?

  2. vai tiešām tika prasīts izstrādāt vadlīnijas, kādā pozā dzīvnieks jābaro ar sauso barību, vai arī kas jāievēro, izbarojot dzīvniekiem sauso barību?

  3. Nu šī ir pilnīga mūsu valdības muļķība ( ja ne idiotisms ), lai paši skatās kādā pozā ēd, guļ utt, utt.

Draugiem Facebook Twitter Google+