ITAR TASS

Znaroka un Vītoliņa trenētā Krievijas izlase sasniedz pusfinālu 0

Krievijā notiekošajā pasaules čempionātā (PČ) hokejā ceturtdien pārliecinoši pusfinālu sasniedza mājinieku valstsvienība un Kanādas izlase, kuras pērn savā starpā tikās turnīra finālā.

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178

Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenētā Krievijas izlase Maskavā ceturtdaļfināla mačā ar rezultātu 4:1 (0:1, 3:0, 1:0) pārspēja Vācijas valstsvienību, kas būs Latvijas hokejistu pretiniece rudenī gaidāmajā olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā.
Mača piektajā minūtē vadībā izvirzījās Vācijas izlase, kad vārtus guva Patriks Reiners. Turnīra saimniekiem neizšķirtu izdevās panākt otrā perioda pašā sākumā pēc Vadima Šipačova precīzā metiena. Otrās trešdaļas turpinājumā Krievijas izlase guva vēl divus vārtus. Vispirms mājiniekus vadībā izvirzīja Jevgēņijs Dadonovs, bet pēc tam pārsvaru dubultoja Šipačovs.
Trešā perioda ievadā ceturtos vārtus šajā mačā Krievijas izlases labā guva Aleksandrs Ovečkins, kurš šosezon bija labākais vārtu guvējs Nacionālajā hokeja līgā ar 50 trāpītiem metieniem. Atlikušajā spēles laikā Krievijas valstsvienība kontrolēja notikumus laukumā un galā izcīnīja pārliecinošu uzvaru.

Pērn Krievijas izlase ieguva sudraba medaļas, finālā atzīstot Kanādas hokejistu pārākumu. Savukārt Vācija ceturtdaļfinālā spēlēja pēc piecu gadu pārtraukuma. 2011.gadā Vācija izcīnīja septīto vietu, bet vēl gadu pirms tam savu skatītāju priekšā aizkļuva līdz pusfinālam, taču finišēja ceturtā, kas ir izlases labākais sasniegums kopš 1953.gada.

Krievijas izlase sestdien pusfinālā spēlēs pret Somiju, kas ceturtdien ar 5:1 pārspēja Dānijas hokejisti, kuri ceturtdaļfinālā spēlēja otro reizi vēsturē.
Somijas hokejisti ir vienīgie šajā turnīrā, kuri cīnās bez zaudējumiem. Pēdējo reizi uz goda pjedestāla pasaules čempionātā somi kāpa pirms diviem gadiem, izcīnot sudraba medaļas.

Tikmēr Sanktpēterburgā ceturtdaļfinālā Kanādas hokejisti ar 6:0 (1:0, 3:0, 2:0) pārspēja Zviedrijas izlasi, kas otro gadu pēc kārtas palikusi bez medaļām.
Pirmā perioda beigās Kanādas izlasi vadībā izvirzīja Marks Šeifele, bet otrās trešdaļas sākumā pārsvaru dubultoja Mets Dumba, kurš ar precīzu metienu izcēlās skaitliskajā vairākumā. Otrā perioda vidū kanādieši guva divus vārtus ar 11 sekunžu intervālu, pa reizei izceļoties Bredam Maršānam un Maksam Domi. Vēl divus vārtus Kanādas izlase guva trešajā periodā, kad precīzi bija Marks Stouns Deriks Brasārs.
Kanādas izlase sestdien pusfinālā spēkosies ar principiālo pretinieci ASV valstsvienību, kas ceturtdien ceturtdaļfinālā ar 2:1 pēcspēles metienos pārspēja Čehijas hokejistus.