Mobilā versija
+0.1°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
21. novembris, 2016
Drukāt

Zolitūdes traģēdijas piemiņas pasākumā pulcējušies vairāk nekā 200 cilvēki (1)

Foto LETAFoto LETA

Uz piemiņas pasākumu Zolitūdes traģēdijas vietā, pie kādreizējā lielveikala “Maxima” Rīgā, Priedaines ielā 20, šodien pulcējušies vairāk nekā 200 cilvēki.

Cilvēki traģēdijas vietā noliek gan svecītes, gan arī ziedus.

Uz piemiņas pasākumu bija ieradies arī Valsts prezidents Raimonds Vējonis, kā arī Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC) un vicemērs Andris Ameriks (GKR).

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbinieki iedarbināja sirēnu par godu bojāgājušajiem kolēģiem. Tāpat tika noturēts klusuma brīdis.

Zolitūdē šodien tiek pieminēta trešā gadskārta kopš traģiskās lielveikala sagrūšanas – 2013.gada 21.novembrī Zolitūdē, sabrūkot lielveikalam “Maxima”, dzīvību zaudēja 54 cilvēki, bet vairāki desmiti guva smagus ievainojumus. Būveksperti secinājuši, ka traģēdija notika, jo bija nepareizi aprēķinātas jumta konstrukciju slodzes, tādēļ tas iegruva.

Prokuratūra deviņām personām apsūdzības uzrādījusi par būvniecības noteikumu pārkāpšanu, valsts amatpersonas pienākumu nepildīšanu, nonāvēšanu aiz neuzmanības un darba aizsardzības noteikumu pārkāpšanu. Šobrīd lieta atrodas tiesā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ako tā .. ausainīc tur dara? Beidzot uzņēmusies atbildību? Vai arī sajaucus piemiņas vietas un domā ka ir ,9.maijs?

Dīvainie ieteikumi atklāj deputātu neizglītotību (2)Deputāti nezina ne to, ka skolās ir veselības mācība, ne arī to, kā piešķir Eiropas Savienības fondu naudu
Var beigties traģiski: Latvijā bērnu vidū strauji izplatījusies "nāves spēle" (3)Desmitiem satrauktu vecāku un norūpējušos pedagogu zvanu un e-pasta vēstuļu Latvijas Drošāka interneta centram (Drossinternets.lv) liecina, ka Latvijā strauji izplatījusies suicidālā spēle "Zilais valis".
Draugiem Facebook Twitter Google+