×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Trešdiena, 23. maijs, 2018
8. septembris, 2012
Drukāt

Zooloģiskā dārza smagākā žirafe Piks sver 1609 kilogramus

Foto-LETAFoto-LETA

Rīgas Zooloģiskajā dārzā šodien, 8.septembrī,  norisinājās Žirafu diena, kuras laikā notika žirafu Pika, Periskopa, Usmi un Kami svēršana, noskaidrojot, ka četrotnes smagākā žirafe – Piks – sver 1609 kilogramus, informēja zoodārza pārstāve Laura Līdaka.

Savukārt pārējās žirafes – Usmi un Kami – sver attiecīgi 790 un 825 kilogramus. Periskopam, kā skaidroja Līdaka, izdevās nosvērt tikai divas pakaļkājas, bet arī Persikops noteikti sver “vairāk nekā tonnu”.

Līdaka apliecināja, ka Žirafu dienu zooloģiskajā dārzā izraisīja lielu cilvēku interesi. “Mēs jūtamies nekā labā vasaras dienā, kurā zoodārzs pulcē daudz ģimeņu un bērnu,” gandarījumu pauda Līdaka.

Viņa norādīja, ka populārākā apmeklētāju vidū bija orientēšanās spēle, kurā bija jāmeklē žirafu savannas draugi.

Tāpat daudzi piedalījās atšķirību meklēšanā žirafu vidū – ikviens apmeklētājs, skatoties tālskatī, varēja vērot, gan kā žirafes pusdieno, gan sameklēt visu četru žirafu – Pika, Periskopa, Usmi un Kimi – atšķirības.

Jau ziņots, ka Žirafu diena Zooloģiskajā dārzā tiek rīkota, jo Zooloģiskais dārzs sadarbībā ar dokumentālo filmu kanālu “Viasat Nature” ir kopīgi iegādājušies lielo dzīvnieku svarus, lai nosvērtu žirafes un pēcāk arī citus Zooloģiskajā dārzā mītošos smagsvara zvērus.

Dokumentālo filmu kanāls “Viasat Nature”, atbalstot Āfrikas savannas projektu, ir ziedojis līdzekļus žirafu svaru iegādei, kas palīdzēs zoodārza darbiniekiem sekot līdzi dzīvnieku veselībai un attīstībai. Āfrikas savannas projekts Rīgas Zooloģiskajā dārzā paredz izveidot kopīgu mājvietu, kur žirafes, zebras, antilopes, degunragputni un citi savannas dzīvnieki dzīvotu iespējami dabiskākā vidē un ļautu apmeklētājiem ielūkoties savas dzīves ainās. Šis projekts, kas sākās līdz ar žirafu mājas atvēršanu 2007.gadā, paredz izveidot jauktu savannas dzīvnieku ekspozīciju 3000 kvadrātmetru lielā laukumā pie jau esošās žirafu mājas

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +17.3
Alūksne +16.6
Daugavpils +14.1
Saldus +15
Liepāja +14.8
Jelgava +16
Ventspils +15.0
Limbaži +17
Madona +16
Rēzekne +15
+15
+10
+13
Draugiem Facebook Twitter Google+