×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
19. marts, 2012
Drukāt

ZRP lūdz Jaunzemi-Grendi skaidrot situāciju par “Arsenāla” slēgšanu

grende

Zatlera Reformu partija (ZRP) lūgusi kultūras ministri Žanetu Jaunzemi-Grendi (Nacionālā apvienība) skaidrot situāciju saistībā ar starptautisko kinofestivālu “Arsenāls”, kura organizatori lēmuši festivālu vairs nerīkot.

Lūgums iesniegts apspriešanai pirmdienas koalīcijas sanāksmē.

ZRP lūdz ministres skaidrojumu, ņemot vērā festivāla nozīmi kultūrā un tā 25 gadus ilgo pastāvēšanas laiku, aģentūrai   BNS  sacīja ZRP pārstāve Daiga Holma.

Jau vēstīts, ka starptautiskā kinofestivāla “Arsenāls” rīkotāji pēc 25 gadu darbības nolēmuši pārtraukt tā rīkošanu, jo tā arī nav izdevies festivāla sarīkošanai iegūt finanšu atbalstu no valsts.

Kinofestivāls “Arsenāls” pirmo reizi notika 1986.gadā. Tā galvenie idejiskie veidotāji ir Augusts Sukuts un Māris Gailis. “Arsenālā” kopš tā dibināšanas izrādītas 2184 filmas, kuras noskatījušies 330 tūkstoši skatītāju.

Preses paziņojumā “Arsenāla” uzraudzības padome vēsta, ka šāds lēmums pieņemts, jo pēdējo četru gadu laikā nav izdevies noslēgt trīspusēju sadarbības līgumu ar Rīgas domi un Kultūras ministriju.

“Ja ir juridiski nostiprināta sadarbība ar domi un Kultūras ministriju, nevis atmet to, ko var atmest, tad jau ir viegli tālāk strādāt ar sponsoriem, ar ārzemju fondiem, ir pamats, ka pilsēta un valsts ir ieinteresētas šajā projektā. Lielāko naudas daļu jau mēs piesaistītu, bet to pamatu, kas varētu veidot aptuveni 40%, to vajag nodrošināt šeit uz vietas. Ja tas neizdodas, tad viss pārējais ir nepaceļams,” pa telefonu aģentūrai   BNSpaskaidroja Sukuts.

Savukārt kultūras ministre Jaunzeme-Grende ar preses sekretāres Ilutas Bērziņas starpniecību aģentūrai   BNSiepriekš norādīja, ka Kultūras ministrija (KM) vienmēr ir bijusi atvērta sarunām, kā arī sniegusi finansiālu atbalstu. Pērn festivālam atvēlēti 10 tūkstoši latu, bet 2010.gadā – 15 850 latu.

KM plāno Starptautiskā kino centra nodomu protokola jautājumu virzīt kopā ar citām KM budžeta nepieciešamībām.

RD norādīja, ka šajā gadā festivāla rīkošanai piešķīrusi 18 tūkstošus latu, kas ir vairāk nekā iepriekš. Ja festivālu nerīkos, RD šo summu pieprasījusi atmaksāt.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+