Pasaulē
Baltija

Žurkas Igaunijā sagrauž kabeli un uz vairākām stundām traucē e-pakalpojumus1

Foto: Anda Krauze

Igaunijā žurkas sagrauzušas pazemes kabeli Harju apriņķī, tādēļ trešdienas vakarā uz vairākām stundām nebija pieejama daļa valsts sniegto elektronisko pakalpojumu, vēstīja Igaunijas sabiedriskā raidorganizācija ERR.

Žurku nodarītā kaitējuma dēļ nedarbojās valsts portāls “Eesti.ee”, Slimokases (EHIF), tostarp elektronisko recepšu izrakstīšanas, vietne, kā arī vairāki citi pakalpojumi, ko nodrošina Igaunijas Valsts informācijas sistēmu aģentūra (RIA).

RIA preses pārstāvis Seiko Kuiks sacīja, ka par bojājumiem Harju apriņķa pazemes kabelī aģentūra uzzināja apmēram plkst. 16.30. Novērtējot bojājumus secināts, ka tos nodarījušas žurkas, un nekavējoties sākti labošanas darbi.

Pēc apmēram trim stundām tika atjaunota “Eesti.ee” un EHIF pakalpojumu darbība, bet, piemēram, valsts izložu kompānijas “Eesti Loto” vietne nedarbojās līdz vēlam vakaram, vēstīja ERR.

Valsts tīklu pārvalda norādīja, ka arvien aktīvāk tiek veidoti paralēlie datu savienojumi, lai tamlīdzīgus pakalpojumu pārrāvumus pēc iespējas labāk novērstu.

LA.lv