×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
11. marts, 2017
Drukāt

Žurnālistu “Izcilības balvai 2016” nominēti arī “Latvijas Avīzes” un “Mājas Viesa” žurnālisti (4)

Foto - Ilze KuzminaFoto - Ilze Kuzmina

Latvijas Žurnālistu asociācijas (LŽA) “Izcilības balvas” žūrijas komisija izvērtējusi iesniegtos balvas kandidātus un izraudzījusies balvas nominantus sešās kategorijās, liecina LŽA mājaslapā publicētā informācija.

Kategorijā “Intervija” uz balvu pretendē Māras Miķelsones intervija ar profesoru Ivaru Lāci “Sagūstīts cilvēciski”, kas publicēta žurnālā “Ir”. Balvai izvirzīta arī Latvijas Radio 3 izskanējusī intervija ar vācu aktieri Ulrihu Matesu, ko veidoja Sandra Ņedzvecka, kā arī Latvijas Radio Ziņu dienesta žurnālistu Toma Briča un Aiga Pelanes intervija ar Saeimas deputāti Aiju Barču (ZZS).

Kategorijā “Ziņa/reportāža” nominēts Latvijas Televīzijas Ziņu dienesta raidījuma “Ličnoje delo” sižets par notiekošo Krimā divus gadus pēc Krievijas aneksijas “Krima. Divi gadi pēc.” Sižeta autore – Olga Dragiļeva. Uz balvu pretendē arī LNT Ziņu dienesta “Brexit” reportāža – kopsavilkums nedēļu ilgai sižetu sērijai. Tās autors – Uldis Āboliņš. Šajā kategorijā balvai nominēts arī Ansis Īvāns no portāla “Delfi” par reportāžu sēriju no Ukrainas konflikta zonas “Delfi Doņeckas frontē”.

Kategorijā “Apraksts” nominēta Laura Dumbere par publikāciju “Sieviete vai dieviete. Pārdomas par pārprasto sievišķību” žurnālā “Santa”, Ģirts Kasparāns par publikāciju “Mazulis brīvsolī” žurnālā “Mājas viesis”, kā arī Guntis Bojārs un Latvijas Televīzijas Ziņu dienests par dokumentālo filmu ciklu “Bēgļiem ir sejas”.

Kategorijā “Analītika/pētniecība” uz balvu pretendē Inga Šņore, Linda Sloka, Matīss Arnicāns, Guntis Bojārs un Latvijas Televīzijas raidījums “De facto” ar pētījumu “Finanšu policists no mātes-skolotājas manto pusmiljonu”, kā arī Rudīte Spakovska, Annija Petrova, Laura Dzērve, Madara Fridrihsone, Dace Krejere, Ģirts Bišs no Latvijas Radio Ziņu dienesta par sižetu sēriju “Farmācijas neredzamā vara”. Šajā kategorijā uz balvu pretendē arī vairāku mediju žurnālistu veidots projekts “Psihiatrijas krēslas zona”. Šī pētījuma autori: Antra Ērgle (“Bauskas Dzīve”), Ilze Kuzmina (“Latvijas Avīze”), Iļja Kozins (Latvijas Radio), Ivars Soikāns (LETA), Viktorija Puškele (portāls “Tvnet”), Zane Mače (žurnāls “Ir”) un Rīgas Stradiņa universitātes asociētā profesore Anda Rožukalne.

Kategorijā “Labākais veikums reģionos” nominēta sabiedrisko mediju portāla “Lsm.lv” autore Liepājā Liba Mellere par eseju “Pieminot Kuldīgas ebrejus. Un ne tikai.”, Latvijas Radio korespondente Vidzemē Gunta Matisone par sižetu “Gribu Tevi atpakaļ”, kas veidots gada apskatam par būtiskākajiem notikumiem Latvijā un pasaulē. Uz balvu pretendē arī “Zemgales ziņu” žurnālista Gaita Grūtupa analītiskais raksts par plānu celt lielveikalu “Depo” pie Lielupes promenādes “Peldu ielā grib turpināt pirms krīzes iesākto būvi”.

Kategorijā “Vizualizācija” nominēts portāls “Delfi” par Černobiļas atomelektrostacijas avārijas gadadienai veltīto apskatu “Černobiļa 30 gadus pēc katastrofas.” Šajā kategorijā uz balvu pretendē arī Latvijas Televīzijas gada notikumu apskats “Naktsputni” un pētnieciskās žurnālistikas centra “RE:Baltica” veidotā interpretācija par Eiropas Parlamenta deputātes Ivetas Grigules (ZZS) paveikto “Kādai būtu jāizskatās Grigules apsveikuma kartītei”.

Konkursa laureāti tiks paziņoti LŽA Izcilības balvu pasniegšanas ceremonijā 17.martā.

Kandidātus balvai varēja izvirzīt mediju vadība, žurnālisti un LŽA biedri, balvai bija iespējams pieteikt arī darbus, kuru autori nav asociācijas biedri.

Iesūtītos darbus vērtēja žūrija: Baltijas Mediju izcilības centra izpilddirektore Rita Ruduša, žurnālistes Inga Spriņģe un Ivonna Plaude, Rīgas Stradiņa universitātes asociētā profesore Anda Rožukalne un Latvijas Radio Ziņu dienesta producente Dace Krejere.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

 1. CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS Atbildēt

  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze

 2. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C.E.N.Z.Ū.R.A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas KALPOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [cenzēts]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 3. Sāda "balva" ir kauns Atbildēt

  Te ir vairāku labu žurnalistu vārdi.
  Bet saņemt balvu no LZA un šādas žūrijas ir APKAUNOJUMS. LZA taču ir pilnībā nopirkta struktūra.

 4. Vai NOMINĒŠANAI ir iespējams latvisks tulkojums? Vai atkal riebīgāš krievu valoda”virsū”nāk? Ak, latvju žurnālisti!

Draugiem Facebook Twitter Google+