Zvejnieks pasaules čempionāta kvalifikācijas sacensībās uzrāda karjeras labāko rezultā 0

Latvijas labākais kalnu slēpotājs Kristaps Zvejnieks ceturtdien pasaules čempionāta kvalifikācijas sacensībās milzu slalomā uzrādīja karjeras labāko rezultātu šajā disciplīnā.

Ēdieni, no kuriem labāk izvairīties pirms publiskiem pasākumiem… Tie pastiprināti veido gāzes vēderā 4
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 85
Linda Tunte: “Es dzeru, lamājos, gāžu politiķus un eju prom no darba” 85

Latvietis sacīkstēs izcīnīja otro vietu, divu braucienu summā uzrādot laiku divas minūtes un 24,14 sekundes, kas viņam deva 22,36 FIS ranga punktus. Iegūtie FIS punkti ir K.Zvejnieka labākais sasniegums viņa karjerā šajā disciplīnā, bet kopumā viņš tika pie savas devītās labākās FIS punktu summas karjerā. Labākus rezultātus latvietis spējis uzrādīt vienīgi slaloma disciplīnā.

Par kvalifikācijas sacensību uzvarētāju kļuva japānis Tomaja Išī, no kura K.Zvejnieks atpalika par 0,25 sekundēm. 54.vietā ierindojās cits Latvijas pārstāvis Roberts Briška, kurš tādējādi tika pie 199,56 FIS punktiem. Šis rezultāts viņam neļāva kvalificēties pamatsacensībām. Kopumā pie ieskaitīta rezultāta tika 66 kalnu slēpotāji.

Pārējie divi Latvijas pārstāvji netika pie ieskaitīta rezultāta un piektdien paredzētajās pamatsacensībās nestartēs. Miks Zvejnieks pēc 38.vietas pirmajā braucienā nespēja pabeigt otro braucienu, bet Ģirts Zīle nefinišēja jau pirmajā braucienā.

Latvijas kalnu slēpotāja Lelde Gasūna ceturtdien izcīnīja 51.vietu Austrijā notiekošā pasaules čempionāta milzu slaloma disciplīnā, kamēr par čempioni kļuva Francijas sportiste Tesa Vorlija.

Pirmajā braucienā Gasūna spēja ieņemt 60.vietu, kas viņai kā pēdējai deva tiesības piedalīties arī otrajā braucienā. Pirmajā braucienā viņa 61.vietas īpašnieci apsteidza par 0,42 sekundēm.  Savukārt divu braucienu summā latviete uzrādīja laiku divas minūtes un 26,39 sekundes, kas bija sliktākais no otro braucienu pabeigušajām sportistēm, taču pēc vairāku konkurentu izstāšanās ļāva pakāpties uz 51.vietu. Par iegūto vietu Gasūna saņēma 127,39 FIS punktus, kas tālu atpaliek no viņas karjeras labākajiem rezultātiem. No uzvarētājas Vorlijas latviete atpalika par 18,33 sekundēm.

Otrajā vietā sacensībās ierindojās šīs sezonas labākā pasaules kalnu slēpotāja Tina Maze no Slovēnijas, kura Vorlijai zaudēja 1,12 sekundes, bet pie bronzas tika mājiniece Anna Fenningere.

No pārējām Latvijas pārstāvēm Liene Bondare pirmo braucienu noslēdza 75.vietā, Katrīna Krūmiņa ierindojās trīs pozīcijas zemāk, bet Agnesei Āboltiņai 83.pozīcija 103 finišējušo sportistu konkurencē.

Vorlija Francijai atnesa jau ceturto godalgu šajā pasaules čempionātā, no kurām divas ir augstākā kaluma. Kopumā viņa karjerā tikusi pie diviem pasaules čempionātu zeltiem un vienas bronzas.  Savukārt Maze, kurai tādējādi neizdevās nosargāt pasaules čempiones godu šajā disciplīnā, izcīnītais sudrabs bija jau trešā godalga šajā čempionātā, kamēr Feningere tika pie savas trešās medaļas karjerā.

Pasaules čempionāts kalnu slēpošanā Šlādmingas pilsētā Austrijā risināsies līdz svētdienai.