×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
5. decembris, 2013
Drukāt

Zviedrija apgādā ASV ar “unikālām” ziņām par Krievijas līderiem

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

ASV izlūkdienestu bijušā darbinieka Edvarda Snoudena nopludinātie dokumenti satur liecības, ka Zviedrija palīdz ASV Nacionālajai drošības aģentūrai (NSA) izspiegot Krievijas amatpersonas, informē zviedru mediji.

Snoudena nule nopludinātājos dokumentos atklājas, ka NSA uzlūko Zviedrijas signālu izlūkošanas aģentūru (FRA) kā vienu no būtiskākajiem partneriem, lai iegūtu informāciju par Krievijas politiķiem. “FRA sniedz NSA unikālu datu apkopojumu par augstas prioritātes mērķiem Krievijā, tostarp tās valdību un iekšpolitikas norisēm,” teikts Zviedrijas televīzijas rīcībā nonākušajā dokumentā, kurš datēts ar 2013. gada 18. aprīli. Citā ASV izlūkdienestu dokumentā uzsvērta iespēja no Zviedrijas veiksmīgi piekļūt Krievijas sakaru tīkliem. Šīs ziņas zviedru medijiem nodevis amerikāņu žurnālists Glens Grīnvalds, kurš arī iepriekš publiskojis daudzu Snoudena nopludināto dokumentu detaļas.

Zviedrijas aizsardzības ministre Karina Enstrēma sarunā ar ziņu aģentūru “TT” sacījusi, ka FRA un NSA sadarbība nav nekas neparasts. “Pilnīgi dabiski, ka mums ir šāda veida sadarbība. Mums jāspēj īstenot izlūkošanas operācijas, lai varētu pasargāt Zviedriju no turpmākiem draudiem. Mēs īstenojam operācijas FRA darbības ietvaros, taču ziņas par to, kā tās tiek paveikts un ar ko sadarbojamies, nav publiskojamas,” sacīja Zviedrijas aizsardzības ministre.

Tikmēr FRA pārstāvis Fredriks Valins atteicās apstiprināt to, ka Zviedrija ir izspiegojusi Krievijas līderus, taču spriedumus, ka Zviedrija bijusi viena no vadošajām valstīm Krievijas spiegošanā, viņš nodēvēja par “ļoti glaimojošiem”. Iepriekš britu žurnālists Dankans Kempbels izteicies, ka, iespējams, Zviedrija ir arī lielākā Britānijas izlūkdienestu sabiedrotā, ja neskaita angliski runājošās valstis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+