Mobilā versija
-1.7°C
Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Pirmdiena, 11. decembris, 2017
26. janvāris, 2017
Drukāt

Zviedrijas armija piedzīvo spēcīgu kiberuzbrukumu (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Zviedrijas bruņotie spēki cietuši spēcīgā kiberuzbrukumā, kas to vadībai licis atslēgt datorsistēmu “Caxcis”, kura tiek izmantota militāro mācību rīkošanai, trešdien vēstīja laikraksts “Dagens Nyheter”.

Laikraksts norādīja, ka incidents noticis “nesen”, plašākas ziņas nesniedzot.

Kiberuzbrukuma faktu žurnālistiem apstiprināja Zviedrijas bruņoto spēku preses sekretārs Filips Simons.

“Es varu apstiprināt, ka notika ar pastāvošo sistēmu saistīts incidents. Bruņotie spēki to atslēdza,” viņš atzina. “Es lietoju vārdu “incidents”, bet runa ir par ārēju darbību,” piebilda Simons.

“Dagens Nyheter” vēstīja, ka datorsistēma atslēgta “uz nenoteiktu laiku”.

Simons nekomentēja notikušā detaļas un armijas pēc tam veiktos pasākumus, kā arī to, kas varētu būt atbildīgs par kiberuzbrukumiem.

Zviedrijas datortīkliem pērn esot notikuši vairāk nekā 100 000 kiberuzbrukumu, ko paveikuši ar ārvalstīm saistīti specdienesti un organizācijas.

Zviedrijas izlūkdienestu analītiķi uzskata, ka uzbrukumi veikti slepenas informācijas iegūšanai, vai arī, lai izmantotu Zviedrijas datorus darbībām citās valstīs. Viņi piebilda, ka pretoties šādiem kiberuzbrukumiem ir ļoti grūti.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Krievu klorādo vaboles ir bīstamas visai brīvai pasaulei .

Sinagoga Zviedrijā apmētāta ar degošiem priekšmetiemJauniešu grupa maskās sestdienas vakarā apmētāja ar degošiem priekšmetiem sinagogu Zviedrijas pilsētā Gēteborgā, ziņoja vietējie mediji.
Draugiem Facebook Twitter Google+