×
Mobilā versija
+9.8°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
26. marts, 2013
Drukāt

Zviedrijas viesnīca piedāvā bezpajumtnieka pieredzi

Foto - LETAFoto - LETA

Ilustratīvs attēls

Viesnīcu nozares uzņēmums Zviedrijas pilsētā Gēteborgā piedāvā viesiem iespēju iepazīties ar bezpajumtnieka pieredzi, pārnakšņojot uz netīra matrača zem tilta vai guļammaisā sabiedriskā parkā, vēsta interneta izdevums The Local.se.

Uzņēmums “Faktum Hotels” pastāstīja, ka novembrī sācis piedāvāt šādas pārnakšņošanas iespējas par apmēram astoņiem latiem naktī, lai viesi iepazītu bezpajumtnieku grūto dzīvi. Šo uzņēmumu izveidojis žurnāls “Faktum”.

“Mēs pajautājām vairākām mūsu kontaktpersonām bezpajumtniekiem, kur viņi bieži pārnakšņo, un tad izveidojām savas istabas,” pastāstīja žurnāla “Faktum” redaktors Ārons Israelsons. Žurnālu “Faktum” Gēteborgas ielās pārdod nabagi un bezpajumtnieki.

Šīs tā sauktās “istabas” ir ne vien ar laikrakstu apklāta grīda pamestās dzirnavās, bet pat netīrs matracis zem tilta un guļammaiss parkā.

“Tikai daži iztur visu nakti, un mums ir ļoti auksta, barga ziema. Tomēr daži tiešām centās, un vienai sievietei izdevās pavadīt apmēram četras stundas,” stāstīja Israelsons.

Viņš apgalvoja, ka projekta mērķis nav naudas pelnīšana. “Mūsu galvenā misija ir izplatīt vēsti par bezpajumtnieku stāvokli šajā pilsētā. Gēteborga ir skarba vieta bezpajumtniekam,” sacīja “Faktum” redaktors.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+