×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
22. septembris, 2014
Drukāt

ZZS valde aicina premjeri skaidrot bankas “Citadele” pārdošanas darījumu (6)

zzs

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) valde aicina Ministru prezidenti Laimdotu Straujumu (ZZS) sabiedrībai skaidrot bankas “Citadele” pārdošanas darījumu, lai neturpinātos dažādas spekulācijas un netiktu izplatīti maldīgi apgalvojumi un apvainojumi, informē ZZS preses sekretāre Dace Kārkliņa.

“Šobrīd ap valstij piederošo bankas akciju pārdošanas darījumu ir savijies noslēpumu plīvurs. Tas rada augsni dažādām nevajadzīgām spekulācijām, ļauj izteikt dažādus apgalvojumus. Valdībai iespēju robežās nekavējoties jāsniedz detalizēta informācija, lai kliedētu šobrīd sabiedrībā pastāvošās bažas,” uzsver ZZS valde.

ZZS valde pirmdien vienojās sadarbības padomes sēdē aicināt valdības vadītāju skaidrot sabiedrībai pieņemtos lēmumus saistībā ar bankas “Citadele” pārdošanas darījumu un tā izdevīgumu valstij.

Valdība 16.septembrī pēc vairāku stundu lemšanas akceptēja ASV fonda “Ripplewood Holdings” izteikto bankas “Citadele” iegādes piedāvājumu, žurnālistiem iepriekš pavēstīja Straujuma, atsakoties pašlaik sniegt sīkāku informāciju par darījuma nosacījumiem.

Šo darījumu atbalsta arī otrs “Citadeles” dalībnieks – Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka (ERAB), kas arī pēc darījuma ar “Ripplewood Holdings” “Citadelē” saglabās 25% bankas akciju.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Jā, jā “lielie” politiķi un baņķieri, banku pārdeva Latvijas stratēģiskajam partnerim no ASV un nevis
  Krievijas bankām, kā jūs bijāt iecerējuši! Pietika jau ar Kargina brāļošanos ar krievu bankām un viņa “spožo” bankas vadības stilu, kas valstij izmaksāja miljardu latu. Kur tad ZZS bija toreiz? Bet redziet, ZZS neprasa vis, lai Karginu un co iesēdinātu par bankas izputināšanu, bet vaimanā, ka banka lēti pārdota. Un neviena vārda par to, ka banka saskaņā ar Eiropas nosacījumiem bija jāpārdod noteiktā termiņā, kas tikpat kā iztecējis, jo tā jau nav parasta banka, ko vienkārši pārdod.

 2. Vienotības korupcijas noziegumi Atbildēt

  Bankas Citadele pārdošana slepenam ofšoram ir noziedzīga. Aicinam valdību un Vienotību nekavējoties pārtraukt „Citadeles“ – vienīgās nacionālās bankas uzdāvināšanu par smieklīgu cenu Vienotības izraudzītajam ārvalstu ofšoram. Bankas „Citadele“ ir jāpatur valsts īpašumā, jo tās loma ir izšķiroša nacionālās tautsaimniecības finansēšanai.„Bankas „Citadele“ pārdošana „Vienotības“ izraudzītam ofšoram ir nepieļaujama pēc būtības. Īpaši noziedzīgs šāds „dāvinājums“ ir šobrīd, pasaules mēroga ģeopolitiskajā krīzē. Pasaules ekonomiskās recesijas apstākļos nacionāla banka varētu būt vienīgais instruments Latvijas ekonomikas stimulēšanai, novēršot to, ka Latvijas iedzīvotāji kļūst par ķīlniekiem, bet politiķi – par marionetēm skandināvu banku rokās!““Aicinu, nevis pārdot banku “Citadele” par simts miljoniem amerikāņu pensiju fondam, bet izveidot Latvijas uzņēmumu konsorciju un pašiem šo banku nopirkt, lai vismaz viena banka paliek nacionālās rokās. Jo cena, par ko šobrīd banku “Citadele” grib pārdot, nozīmē praktiski par velti atdot banku, kurā ir ieguldīts vairāk nekā miljards nacionālās naudas, glābjot Parex utt.”“Neredzu nekādas problēmas, ja valsts kompānijas Latvenergo, Latvijas dzelzceļš un citas, varbūt pat privātas kompānijas, samestu šos simts miljonus un nopirktu banku “Citadele”, nevis atdotu amerikāņiem to vienkārši par velti”

 3. saprats runā pret Vienotību Atbildēt

  Inesis Feiferis,
  Latvijas Biznesa bankas valdes loceklis, bijušais Hipotēku un zemes bankas vadītājs:
  ”Manuprāt, banka būtu jāpatur valsts īpašumā vēl vismaz septiņus līdz astoņus gadus, ļaujot tai atpelnīt to naudu, kas tajā tika ieguldīta, kad sabruka “Parex banka”. Ar pārdošanu būtu kaut vai trīs gadus jānogaida, lai Eiropas Savienības dalībvalstu un pārējo pasaules valstu finanšu tirgus kļūtu stabilāks. Un arī valdības izvēlētā bankas pārdošanas taktika ir gaužām neveiksmīga. Izvēlēts tikai viens pircējs, kurš ļoti labi zina, kādos spiedīgos apstākļos ir mūsu valdība, kurai pēc savulaik noslēgtās vienošanās ar Eiropas Komisiju jāpārdod banka līdz 2014. gada beigām. Pēc pēdējām ziņām, lēmumam jābūt jau līdz septembra beigām. Šādos apstākļos pircējs, protams, pacentīsies nokaulēt cenu. Sak, man jau nemaz to banku nevajag, bet, ja nu jūs ļoti gribat pārdot, tad kaut ko varam jums samaksāt. Es pat teiktu, komiska situācija. Cena, par kādu pašlaik banka piedāvāta pārdošanai, noteikti neatbilst tās vērtībai.”
  Valērijs Kargins,
  ”Parex bankas” bijušais īpašnieks:
  ”Kad mēs pārdevām banku, dokumentos tika uzrādīta kapitāla summa – 236 miljoni latu, tātad aptuveni 337 miljoni eiro. Tāda tā toreiz arī tika saskaņota starp pārdevēju un pircēju. Jāatzīst, neredzu nevienu iemeslu, kāpēc pašlaik “Citadele” būtu jāpārdod lētāk. Man nav saprotams, kāpēc tagad steigšus, pirms Saeimas vēlēšanām, banku grib pārdot. Domāju, ka šim darījumam nav ekonomiska pamatojuma.

 4. kā viņi to iedomājas? kā var ” izskaidrot” bankas uzdāvināšanu par sviestmaizi? ” pirceja zolidums” un tas ka nu asv kapitāls te drošibu vairos ir tikai lohiem domāts paskaidrojums, tāpat kā ka tas ir ” labākais iespējamais” risinājums. bakas pārdošanā zem 300 miljoniem nemaz sarunas sākt nevareja tā ir reālā tirgus vērtiba.

 5. ZZS vai nav dīvaini, bet tavas partijas ministri bija pie lēmuma pieņemšanas valdībā, un to atbalstīja. ZZS, vai tā nav divkosība un politiskā prostitūcija, ko jūs dariet. Man par ZZS rīcību ir kauns, un es esmu pieņēmis lēmumu par ZZS nebalsot. Tad labāk es balsoju NA partiju.

 6. LĒNUMA KLAUSA RUDO KU CI UZ SVILPIENU Atbildēt

  salīdziniet sudrabas frizūras /tagad un pirms pāris gadiem/
  22.09.2014 15:44
  Sudrabai ir jāiesniedz tiesā Pūpola NP komanda, kas tīšuprāt uztaisīja nepatiesu montāžu ar Sudrabas mēteli, kurš nemaz nav Sudrabas mētelis,/atšķirības PAŠI VARAT SASKATĪT PAT AR NEAPBRUŅOTU ACI, TIKAI DAUDZREIZ SKATOTIES ŠOS ABUS KLIPUS:Sudrabas kažokam, manuprāt, ir daudz spilgtāks tonis, nevis pelēcīgs /kā rāda pūpols/, pie tam leoparda ādas raksta figūriņu fragmenti acīmredzami manā skatījumā nesakrīt abiem mēteļiem vienā un tajā pašā vietā /paskatieties uz labās piedurknes rakstu ar neapbruņotu aci var saskatīt, ,ka tie ir divi dažādi apģērba gabali, pie tam ,skaidri redzams, ka tā ir māte ar 2 dēliem, kuri atvadās no sava ģimenes locekļa,palicēja, ,bet ,cik zinu,Sudrabai nav ģimenes un nav arī 2 pusaugu bērnu
  UN FRIZŪKA ARĪ NEBIJA TĀDA KĀDA TĀ IR ŠODIEN

Draugiem Facebook Twitter Google+