Foto: SHUTTERSTOCK

Ziedu dienas un sakņu dienas! Dārza darbu kalendārs no 17. līdz 24.jūnijam 0

Ielūkojamies Mēness kalendārā. Kādiem dārza darbiem laiks labvēlīgs – kad stādīt, kad ravēt, kad ražu vākt? Bet kad dārzu labāk netraucēt?

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Vai tiešām tikai sakritība? Cilvēku uzmanības centrā nonācis kārtējais “Simpsonu” pareģojums 13
“Man par to, ka es daru savu darbu, neviens “tējas” naudu nemaksā!” Izvēršas asa diskusija par dzeramnaudas atstāšanu restorānos 79
Veselam
Austrumu slimnīcā ar NBS helikopteru nogādāta gados jauna paciente kritiskā stāvoklī 29
Lasīt citas ziņas

17.06. Sakņu dienas. Sēj bietes un burkānus rudens ražai, atkārtoti svaigai ražai rāceņus, turnepšus, redīsus. Ar iepriekš izaudzētiem dēstiem stāda kāļus un bietes. Vēl var iestādīt kartupeļus. Pārjauc komposta kaudzes. Spēcina sakņaugus ar papildmēslojumu.

18.–19.06. (līdz pusdienai) Ziedu dienas. Sēj viengadīgās un divgadīgās vasaras puķes un nektāraugus. Stāda vasaras puķes. No dobes dobē var pārstādīt narcises. Pļauj zālienus un zālājus ziemas lopbarībai. Vāc augus tējām, griež zarus pirtsslotām.

CITI ŠOBRĪD LASA

19. (no pusdienas)– 21.06. Lapu dienas. Laista un mēslo augus. Stāda kāpostus. Sēj dilles, rukolu, baziliku un citus ātri augošus zaļumaugus, kā arī skābenes un lapu pētersīļus rudens un nākamā pavasara ražai. Sēj arī zālājus un zaļmēslojuma augus.

22.–23.06. Augļu dienas. Mēneša sākumā izstāda pastāvīgā vietā ķirbju dēstus. Sēj gurķus un pupiņas. Novāc rabarberu kātus un lasa ogas. Konservē un gatavo ievārījumus. Tomātiem un gurķiem veic nepieciešamos veidošanas darbus.

24.06. Sakņu dienas. Ravē un rušina sējumus un stādījumus. Sakārto komposta kaudzes. Mēslo sakņaugus. Norok tulpju sīpolus.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.