“MikroTik” 5G rūteris ar jaunākās paaudzes “Qualcomm” čipu.
“MikroTik” 5G rūteris ar jaunākās paaudzes “Qualcomm” čipu.
Publicitātes foto

Latvijas inženieru radītie 5G rūteri konkurēs visā pasaulē 0

Kamēr pasaulē strīdas, vai izmantot “Huawei” rūterus, tepat Latvijā izgudroti un jau tiek ražoti 5G rūteri.

Reklāma
Reklāma
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 85
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 31
Veselam
Ēdieni, no kuriem labāk izvairīties pirms publiskiem pasākumiem… Tie pastiprināti veido gāzes vēderā
Lasīt citas ziņas

Tos pirmoreiz mobilā operatora “LMT” 5G tīkla atklāšanas pasākumā 19. jūlijā pieteica Latvijas lielākā un pasaulē pazīstamākā tehnoloģiju uzņēmuma “Mikrotīkls” valdes priekšsēdētājs Džons Tallijs. Tad viņš prezentēja jaunos VEF teritorijā ražotos un speciāli “LMT” dizainētos “MikroTik” rūteru prototipus, ko paredzēts izmantot 5G tīklam.

Pieprasījumu redz visā pasaulē

“”LMT” ir viens no pirmajiem pasūtītājiem, kā arī ļoti labs mūsu partneris. Pieprasījumu redzam visā pasaulē – no Ziemeļ­amerikas un Latīņamerikas līdz pat Āzijai un Āfrikai. Plānojam apmierināt šo pieprasījumu pilnā apmērā,” tagad apliecina Viktors Smirnovs, SIA “Mikrotīkls” preses pārstāvis.

CITI ŠOBRĪD LASA

Uzņēmuma mērķis ir “nodrošināt pieejamus, kvalitatīvus un drošus interneta risinājumus visā pasaulē”, uzsver Viktors. Tas ļaušot attīstīt medicīnu, nodrošināt arvien labāku izglītību, radīt jaunas darba vietas.

Pasaules līmeņa standarts

“Latvijas inženieri pavisam noteikti ir pasaules līmeņa kvalitātes standarts,” uzskata Uldis Čerņevskis, LTE/5G projektu vadītājs. 5G rūteris ir unikāls ar to, ka tās būs pasaulē pirmās iekārtas ar jaunākās paaudzes “Qualcomm” čipiem, atklāj viņš.

U.Čerņevskis izvairās salīdzināt “Mikrotik” rūteri ar konkurentu – “Huawei” un “Ericsson”– ražojumiem, taču “vendorcombeat.com” eksperti izpētījuši, ka “Qualcomm” čipi tagad pārspēj “Huawei” gan ar mazāku izmēru, gan ar augstāku kvalitāti.

“Mikrotīkls” centīsies izlaist jaunos 5G produktus līdz gada beigām, bet tas atkarīgs no sastāvdaļu pieejamības un piegādes. Par cenām “Mikrotīkla” pārstāvji vēl izvairās izteikties, sakot, ka “mūsu uzstādījums ir sniegt lietotājiem visplašākās iespējas par vislabāko cenu, tas paliek nemainīgs”.

5G rūteri “MikroTik” tiek ražoti Latvijā, kas uzņēmumam dodot iespēju uzraudzīt visus ražošanas posmus, kas ir svarīgi no drošības viedokļa, kā arī ļauj maksimāli pievienot vērtību ražojumam. To “Mikrotīkls” ir pierādījis, pērn apgrozot 258 miljonus eiro, gūstot rekordpeļņu – teju 80 miljonus.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.