Laukos
Politika

“Agrichamber”: Pašvaldībām un valsts iestādēm ar pārtikas iepirkumiem ir jāpalīdz vietējiem ražotājiem0


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto: Zane Bitere/LETA

Latvijas pašvaldībām un valsts iestādēm aktīvāk jāpalīdz vietējiem ražotājiem, nodrošinot, ka iepirkumos ir lielāks vietējo ražotāju produkcijas īpatsvars, informēja biedrība “Latvijas lauksaimniecības mežsaimniecības kamera” (“Agrichamber”) valdes priekšsēdētājs Dīns Cielavs.

Viņš norādīja, ka publisko iepirkumu likums ir pietiekami elastīgs, lai pasūtītājs iegūtu visvairāk nepieciešamo. Tomēr valsts un pašvaldību iestāžu rīcībā ir instrumenti, ar kuru palīdzību var stimulēt tautsaimniecību šajā laikā, kad dažādas piegādes aizkavējas un ir signāli, ka ārējie tirgi arvien mazāk sāk iepirkt Latvijas produkciju.

Tāpat arī sociālie aprūpes centri, slimnīcas, armijas personāls ir jānodrošina ar vietējo pārtiku. “Apzinot savus biedrus un citus ražotājus esam konstatējuši, ka lielākā problēma ir tā. ka iepirkumi tiek centralizēti, tādējādi arvien vairāk samazinot iespēju, ka tieši vietējais ražotājs piedalās iepirkumā un piegādā svaigāko un veselīgāko vietējo pārtiku,” norādīja biedrības vadītājs.

Tāpat viņš uzsvēra, ka ir daudz mehānismu kā pašvaldību un valsts iestādēm ar pārtikas iepirkumiem palīdzēt vietējiem ražotājiem. Piemēram, iepakojuma dažādošana tehniskajās specifikācijās, loģisku un samērīgu attālumu noteikšana līdz saimniecībām vai ražotnēm un citi aspekti.

Lai iepriekš minētās darbības varētu sekmīgi īstenot, pašvaldību un valsts iestāžu vadītājiem, būtu detalizētāk jāiedziļinās iepirkumos, lai pārtikas iepirkumi būtu process, kurā pasūtītājs iegūtu, iepērkot vietējo produkciju.

“Ir daudz kooperatīvu, ražotāju, kuri labprāt piegādātu produkciju valsts un pašvaldību uzņēmumiem, bet nākas secināt, ka iestādes nelabprāt dala iepirkumus, lai tie būtu loģiski un neizslēgtu vietējo ražotāju. Ir manāmas pozitīvas tendences Rīgas domes iepirkumos, bet laiks rādīs, vai Rīgas sociālie aprūpes centri, slimnīcas, militārās struktūras atbalstīs savus ražotājus publisko iepirkuma likuma ietvaros dalot pārtikas grupas, lai gan tas ir administratīvi sarežģītāk,” atzina “Agrichamber” valdes priekšsēdētājs Dīns Cielavs.

“Agrichamber” ir dibināta 2016.gadā. Tās mērķis ir apvienot Latvijas lauksaimniecības, mežsaimniecības un zivsaimniecības uzņēmumus, lai efektīvāk spētu pārstāvēt biedrus nozaru problēmu risināšanā, esot atbildīgam sociālajam partnerim un palīdzot valdībai risināt nozarei aktuālās problēmas.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Laukos
Aicina mazo un vidējo saimniecību īpašniekus kļūt par kooperatīvu biedriem
4 dienas
SD
Sandra Dieziņa
Laukos
Iepakojums no rapšu vaska vai piens no zaļajiem griķiem – jaunas idejas pārtikai 1
4 dienas
SD
Sandra Dieziņa
Laukos
Katrams jādara savs darbs, lai būtu vietējais, nevis Itālijas kartupelis 3
4 dienas

Lasītākie

IP
Ilze Pētersone
Kultūra
“Esmu optimists, lai gan depresīvs.” Pēdējā saruna ar mūžībā devušos Paulu Bankovski žurnālā “Mājas Viesis”
Intervija 3 stundas
IP
Ilze Pētersone
Latvijā
“Jūs, meitiņ, palaistiet ar kokakolu, sālsūdeni vai sodas ūdeni.” Saruna ar zāļu sievu un Cēsu pils dārznieci Līgu Eglīti
Intervija 5 stundas
"V
"Mājas Viesis"
Latvijā
1940. gada jūnijā valsts vadītājs Kārlis Ulmanis atradās ļoti sarežģītā situācijā. Vai Latvija varēja pretoties? 3
8 stundas
AJ
Atis Jansons
Ekonomika
Satiksmes sodi – jūlija jaunumi. Vai lielāki maksājumi dos efektu, ja nav nodrošināta soda neizbēgamība? 1
5 stundas
SK
Skaties.lv
Laukos
Zemnieks ierauts traktortehnikas krāpnieku shēmā. Kāds traktora gribētājs jau zaudējis 1800 eiro
36 minūtes