Laukos
Politika

Aicina mazo un vidējo saimniecību īpašniekus kļūt par kooperatīvu biedriem0

FOTO: AFP/LETA/Scanpix

Lauksaimniecības kooperatīvu asociācija (LLKA) aicina aktīvāk arī mazo un vidējo saimniecību īpašniekus kļūt par kooperatīvu biedriem, lai ilgtermiņā stiprinātu izaugsmi un attīstību, stabilizējot savas saražotās produkcijas noieta iespējas.

LLKA informēja, ka Latvijā mazās un vidējās saimniecības skaita ziņā ir dominējošā saimniecību grupa, taču kooperatīvos iesaistījusies tikai mazākā daļa no šīm saimniecībām. Ņemot vērā, ka šobrīd Latvijā darbojas 50 atbilstīgas kooperatīvās sabiedrības graudu, piena, augļu un dārzeņu, kā arī meža nozarēs, iespējas savā reģionā izvēlēties kooperatīvu, par kura biedru kļūt, ir lielas.

LLKA uzsver, ka gandrīz ikviena saimniecība, kura kā biedrs darbojas kooperatīvā, savu izaugsmi un stabilitāti ir ieguvusi pateicoties kooperācijai.

LLKA arī atgādināja, ka vēl nepilnu mēnesi – līdz šā gada 3.augustam – Lauku atbalsta dienests ir izsludinājis projektu pieņemšanu pasākumā “Atbalsts uzņēmējdarbības uzsākšanai, attīstot mazās lauku saimniecības” ar mērķi veicināt mazo lauku saimniecību konkurētspēju, paaugstinot to ražošanas produktivitāti, efektivitāti, atbalstot kooperāciju un tirgus pieejamību. Viens no projektu vērtēšanas kritērijiem, par kuru tiek piešķirti papildus punkti, ir saimniecības dalība kooperatīvā.

LLKA brīdina, lai neveidotos situācija, kad saimniecības īpašnieki aktīvi meklē un uzrunā kooperatīvu ar mērķi tajā iestāties tikai, lai iegūtu papildus punktus projektu atlases procesā, saimniecību īpašniekiem ne tikai jāiesaistās kooperatīvā, bet arī aktīvi jāizmanto tā pakalpojumus.

Saistītie raksti

“Saimniecību vadītājus aicinām ņemt vērā, ka, stājoties kooperatīvajā sabiedrībā, mērķim ir jābūt strādāt ar kooperatīvu, izmantojot tā sniegtos pakalpojumus, nevis tikai iegūt papildus punktus, piesakoties dažādu atbalsta pasākumu ietvaros. Arī Kooperatīvo sabiedrību likums nosaka, ka par kooperatīvās sabiedrības biedru var būt tāda persona, kas izmanto sabiedrības pakalpojumus,” skaidroja LLKA izpilddirektore Linda Uzkalne.

LLKA ir dibināta 2002.gadā un apvieno lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības un mežsaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības, kuras strādā savu biedru interesēs, samazinot to ražošanas izmaksas. Asociācijas darbības mērķis ir radīt labvēlīgu vidi lauksaimnieku un mežsaimnieku kooperācijas attīstībai un veicināt sabiedrības izpratni par kooperācijas nepieciešamību un priekšrocībām. LLKA patlaban ir 50 biedri.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

LA
LA.LV
Pasaulē
Pasauli aizkustina medmāsa, kura Beirūtas sprādziena laikā izglāba trīs jaundzimušos
1 stunda
GN
Gints Narogs
Sports
“Reti kura sasniedza 20 gadus, bet Rebeka tika vistālāk,” treneris pēc Kohas paziņojuma izvēlēties mīlestību velta mīļus atvadu vārdus
1 stunda
LK
Ligita Kovtuna
Latvijā
“2100. gadā Latvijā iedzīvotāju skaits saruks līdz 350 tūkstošiem!” Ārsts Gruntmanis par Latvijas pamešanu, Covid-19 un politiku 10
Intervija 8 stundas
LE
LETA
Veselam
Covid-19 sasniedzis arī Krimuldas novadu
1 stunda
LA
LA.LV
Latvijā
Cēsiniece iekritusi rūdīta krāpnieka nagos. Naudas izvilināšanai izmantota īpaša shēma
5 stundas