Aiva Vīksna par skandalozo “Cūku komiksu”: Mums Latvijā kaut kas nav kārtībā ar vērtībām 103

“Ieraugot šo karikatūru, man šķiet, acīmredzot mums Latvijā kaut kas nav tomēr kārtībā ar vērtībām,” tādu viedokli TV24 raidījumā “Preses klubs” pauda 14.Saeimas deputāte Aiva Vīksna (AS), diskutējot par Latvijas sabiedrisko mediju portālā  “lsm.lv” sestdien, 24.februārī, publicēto “Cūku komiksu” par karu Ukrainā, kurā attēlotas cūkas militāristu formā, attēlojot Ukrainas kareivjus, kas cīnās pret Krieviju. Drīz pēc tam publikācija no portāla “lsm.lv” tika izņemta.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
Mākslīgais intelekts nosauc piecus “neveiksmīgākos” latviešu politiķus 115
Kokteilis
Izplatītas frāzes, ko vedeklām labāk neteikt vīramātēm 1
Lasīt citas ziņas

Aiva Vīksna tieši “Cūku komiksa” publicēšanas dienā atradusies Ukrainā, Kijivā, kad tika pieminēta Ukrainā notiekošā kara otrā gadskārta. “Ir lietas, par kurām mēs varam jokot un par kurām varam smieties. Tiešām, kā saka prezidents, varam jokot, smieties…Un komiksi ir skaisti – tajos mēs varam daudz ko izteikt, un karikatūras skatīties. Bet, man šķiet, ir lietas, par kurām mēs nedrīkstam jokot. Ja tur Ukrainā cilvēki iet bojā, tad mēs par to pasmaidām…” komentēja Vīksna.

Līdz ar to Vīksna uzskata, ka “Cūku komiksa” publicēšana neesot bijusi “īstajā laikā un ne tādā formā”. Viņa piebilda, ka gadījumā, ja mēs gribējām aizsūtīt apsveikumu, tad mums to vajadzēja veidot tādu “no sirds”.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Vēl jo vairāk, tas ir sabiedriskais medijs. Varbūt privātais [medijs] tā varētu teikt. Te jāsaka, ka pat privātie tā neuzdrošinājās. Ir ētikas un visas uzraugošās institūcijas, tām ir jāizvērtē un jāpieņem lēmums,” norādīja 14.Saeimas deputāte Vīksna TV24 raidījumā, paužot savu viedokli par sabiedrisko mediju portālā “lsm.lv” publicēto “Cūku komiksu” 24.februārī.

Plašu interneta lietotāju kritiku sestdien, 24.februārī, izpelnījās “lsm.lv” publicēts “Cūku komikss” par karu Ukrainā, kurā attēlotas cūkas militāristu formā, attēlojot Ukrainas kareivjus, kas cīnās pret Krieviju.
Ekerānuzņēmums no soctīkla “X”.

Jau vēstīts, ka plašu interneta lietotāju kritiku sestdien izpelnījās “lsm.lv” publicēts “Cūku komikss” par karu Ukrainā, kurā attēlotas cūkas militāristu formā, attēlojot Ukrainas kareivjus, kas cīnās pret Krieviju. Cilvēki uzsvēruši, ka šāds saturs ir neatbilstošs publicēšanai, jo īpaši kara sākuma otrajā gada dienā.

Uzmanību tam bija pievērsis arī Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs, kurš tviterī, atzīmējot portālu, rakstīja, ka “jokot var un vajag, bet svarīgs ir arī konteksts”.

Sākumā “lsm.lv” redakcija tviterī uz citu lietotāju sašutumu atbildēja, skaidrojot, ka komiksam ir sava “cūku” izcelsmes leģenda, kas atrodama pie katra jaunākā komiksa, un cūka var būt gan iedomāts būvnieks, gan nebraucošu vilcienu pasažieris, gan sporta spēļu dalībnieks, ikvienam no mums līdzīgs un atšķirīgs.

Taču vēlāk publicēts medija galvenās redaktores Martas Ceravas skaidrojums, atzīstot, ka portāls “nevietā un nelaikā izveidoja “Cūku komiksu” par karu Ukrainā”.

“Atvainojamies, nevienu negribējām aizskart,” pauda Cerava. Publikācija no portāla ir izņemta.

Reklāma
Reklāma

Pēc neviennozīmīgā Ukrainas karavīru atainojuma sabiedrisko mediju portāls “lsm.lv” neturpinās “Cūku komiksu”, bet sadarbību ar tā autori Gundegu Eveloni nepārtrauks, liecina paziņojums medija mājaslapā, ziņoja LETA 27.februārī.

Latvijas Televīzijas galvenā redaktore Sigita Roķe izplatītajā ziņojumā uzsver, ka kopš 2022.gada janvāra “lsm.lv” portālā atšķirīgu skatījumu uz aktuāliem notikumiem komiksa formātā veido Evelone.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.