“Galvām ir jāripo!” Mediju uzraugi un sabiedrība pieprasa vērtēt sabiedriskā medija publicēto cūku komiksu 210

Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (SEPLP) aicina ombudi Andu Rožukalni izvērtēt sabiedrisko mediju portālā “lsm.lv” Krievijas iebrukuma Ukrainā otrajā gadadienā publicēto “Cūku komiksu”, liecina SEPLP ieraksts tviterī.

Reklāma
Reklāma
10 apetīti nomācoši produkti, kas jāēd katru dienu 23
“Taksists nolēma kļūt par ballītes kulmināciju” – pašā Rīgas centrā kāda vecmeitu ballīte noslēgusies ar taksista Vjačeslava perversu uzvedību 30
Kokteilis
FOTO. Mākslīgais intelekts nosauc 10 pasaules pievilcīgākos vīriešus. Starp tiem – pretrunīgi vērtēts Latvijas politiķis 107
Lasīt citas ziņas

Plašu interneta lietotāju kritiku sestdien izpelnījās “lsm.lv” publicēts “Cūku komikss” par karu Ukrainā, kurā attēlotas cūkas militāristu formā, attēlojot Ukrainas kareivjus, kas cīnās pret Krieviju. Cilvēki uzsvēruši, ka šāds saturs ir neatbilstošs publicēšanai jo īpaši kara sākuma otrajā gada dienā.

Uzmanību tam bija pievērsis arī Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs, kurš tviterī, atzīmējot portālu, rakstīja, ka “jokot var un vajag, bet svarīgs ir arī konteksts”.
CITI ŠOBRĪD LASA

Sākumā “lsm.lv” redakcija tviterī uz citu lietotāju sašutumu atbildēja, skaidrojot, ka komiksam ir sava “cūku” izcelsmes leģenda, kas atrodama pie katra jaunākā komiksa, un cūka var būt gan iedomāts būvnieks, gan nebraucošu vilcienu pasažieris, gan sporta spēļu dalībnieks, ikvienam no mums līdzīgs un atšķirīgs.

Taču vēlāk publicēts medija galvenās redaktores Martas Ceravas skaidrojums, atzīstot, ka portāls “nevietā un nelaikā izveidoja “Cūku komiksu” par karu Ukrainā”.

“Atvainojamies, nevienu negribējām aizskart,” pauda Cerava.

Publikācija no portāla izņemta.

Tikmēr SEPLP, atbildot uz sabiedriskajā telpā pausto satraukumu par “Cūku komiksa” publikāciju 24.februārī, aicinājusi  ombudu sniegt savu vērtējumu un atgādina, ka sabiedriskajiem medijiem likums nosaka pienākumu strādāt atbilstoši augstākajiem profesionālajiem un ētikas standartiem.

Tomēr sabiedrība turpina paust sašutumu un pieprasa, lai sabiedriskie mediji tiktu sodīti, nevis tiktu lūgt par nekorekto publikāciju vien atvainoties.

“Tā kā šo komiksu kā Latvijas oficiālo nostāju jau pārpublicējuši un pavairo Kremļa kanāli, tas noteikti nonāks arī Ukrainas redzes lokā. LSM vadību šoreiz jāsoda nopietni. Galvām ir jāripo, jo Latvija ir apkaunota starptautiskā līmenī. Tādam komiksam vispār nav vietas LSM,” kāda lietotāja raksta sociālajā medijā “X”.

“Nepieņemami, aizskaroši, derdzīgi un pretīgi ir tie komiksi par Ukrainas karavīriem, kā cūkām. Jūs taču varat atlaist LSM.lv valdi un galvenos redaktorus? Ja nevarat, tad nulles vērtībā ir jūsu vieta padomē,” tādi un līdzīgi ieraksti top viens pēc otra sociālajos medijos, atspoguļojot sabiedrības sašutumu par Lsm.lv redakcijas izvēli publicēt šādu saturu Ukrainas kara otrajā gadadienā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.