Lībija.
Lībija.
Foto: SCANPIX/REUTERS/LETA

ANO nosoda Lībijas ieroču embargo pārkāpumus 0

ANO misija Lībijā (UNSMIL) nosodījusi ANO Drošības padomes noteiktā Lībijas bruņojuma embargo pārkāpumus, kas joprojām turpinās, neraugoties uz starptautiskajā samitā Berlīnē pirms nedēļās pausto līderu apņemšanos.

Reklāma
Reklāma
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 27
TESTS. Atbildi uz 10 jautājumiem un uzzini, kādu vērtējumu tu iegūtu šajā latviešu valodas testā!
Lasīt citas ziņas
Svētdien publicētajā paziņojumā misija pauda “dziļu nožēlu tam, ka Lībijā turpinās klaji ieroču embargo pārkāpumi”.

Pasaules līderi 19.janvārī Berlīnes samitā plašāka plāna ietvaros par Lībijas konflikta izbeigšanu apņēmās pārtraukt ārvalstu iejaukšanos Lībijā un ievērot 2011.gadā noteikto ieroču embargo.

CITI ŠOBRĪD LASA

Līderi vienojās par pastāvīgu pamieru un soļiem kaujinieku grupējumu izformēšanai, kā arī politisko procesu ANO aizbildnībā.

12.janvāra pamiers, par ko vienojās Tripolē bāzētā valdība un ietekmīgais komandieris Halifa Haftars, kas atbalsta Tubrukā bāzēto valdību, iedzīvotājiem galvaspilsētā Tripolē devis ilgi gaidīto atelpu, teikts UNSMIL paziņojumā.

“Tomēr šo trauslo ugunspārtraukšanu tagad apdraud šobrīd notiekošās ārvalstu karotāju, ieroču, munīcijas un modernu sistēmu piegādes [konflikta] pusēm, ko veic dalībvalstis, arī dažas, kas piedalījās Berlīnes konferencē,” teikts paziņojumā.

Pēdējo desmit dienu laikā Lībijas lidostās ieradušās vairākas lidmašīnas, kas abām konflikta pusēm piegādājušas “modernu bruņojumu, bruņu transportu, konsultantus un karotājus”.

“Misija nosoda turpinošos pārkāpumus, kas rada draudus, ka valsts var tikt ierauta jaunā un intensīvākā kauju kārtā,” brīdināja ANO misija.

Kopš 2011.gada, kad NATO atbalstītās sacelšanās gaitā tika gāzts un nogalināts ilggadējais diktators Muammars Kadafi, Lībijā valda haoss. Uz kontroli pretendē divas konkurējošas valdības un daudzi kaujinieku grupējumi.

Tripoles valdību atzīst ANO un atbalsta Turcija un Katara, bet Tubrukas valdību atbalsta Ēģipte, Saūda Arābija un Apvienotie Arābu Emirāti (AAE). Pastāv spēcīgas aizdomas, ka arī Krievija atbalsta Tubrukas valdībai lojālā komandiera Halifas Haftara spēkus, lai gan Maskava noliedz, ka tai būtu kāda loma Lībijas konfliktā.

Reklāma
Reklāma

Situācija Lībijā saasinājās pagājušajā gadā, kad Haftara spēki aprīlī sāka uzbrukumu Tripoles ieņemšanai.

Konfliktu sarežģījusi ārvalstu spēku iejaukšanās, arī AAE un Krievijas algotņi, kas atbalsta Haftaru.

Kā pagājušajā nedēļā ziņoja Lielbritānijā bāzētā sīriešu aktīvistu organizācija “Syrian Observatory for Human Rights” (SOHR), šobrīd Lībijā atrodas arī teju 2400 Turcijas atbalstītu Sīrijas kaujinieku, bet vēl 1700 Sīrijas rekrūšu patlaban tiek apmācīti Turcijā.

Turcija vēlas nosūtīt uz Lībiju aptuveni 6000 sīriešu, atsaucoties uz informāciju, kas saņemta no aktīvistiem, vēsta SOHR.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.